reklama

V roce 2014 se uskuteční jubilejní desátý ročník prestižní soutěže krásy Česká Miss.

Zatímco do roku 2010 představovala soutěž Česká Miss konkurenční akci k Miss České republiky, v roce 2010 došlo ke sloučení obou soutěží. V současnosti je tak Česká Miss jedinou národní soutěží krásy. Funguje také jako národní kolo světových soutěží Miss Universe®, Miss World® a Miss Earth®.

Princip a průběh soutěže

Soutěž si klade za cíl vybrat nejatraktivnější dívky České republiky, které dokážou oslnit také svoji vnitřní krásou a reprezentovat naši vlast na mezinárodním poli.

Stejně jako v minulých letech se i Česká Miss 2014 sestává z castingů, semifinále a celostátního finále, které probíhá jako slavnostní galavečer.

Cesta od castingu až po slavnostní finále

Do soutěže Česká Miss 2014 se přihlásilo přes dvanáct stovek mladých dívek usilujících o prestižní titul královny krásy. Dívky prošly podzimními castingy v hlavních českých metropolích, aby z nich porota vybrala ty nejatraktivnější - semifinalistky České Miss 2014.

Na konci roku 2013 se uskutečnilo neveřejné semifinále, kde byly k vidění nejenom nové tváře a budoucí hvězdy přehlídkových mol a ženských časopisů, ale také Miss Earth 2012 a 2. vicemiss ČR 2012 Tereza Fajksová. Jako porotkyně ji dělala společnost i Česká Miss Earth 2013 Monika Leová, Česká Miss World 2013 Lucie Kovandová, Česká Miss 2006 Renata Langmannová nebo zatím úřadující Česká Miss 2013 Gabriela Kratochvílová. Chybět samozřejmě nemohla ani prezidentka soutěže Michaela Bakala (dříve Maláčová), Miss Československa 1991, která se zhostila funkce předsedkyně poroty. Do poroty usedl i moderátor Libor Bouček.

Porota vybírala z celkem 53 semifinalistek České Miss 2014. Do finále postoupilo deset nejkrásnějších. Tyto dívky odletěly na dvoutýdenní soustředění na slunný Mauritius, aby se dokonale připravily na prestižní finále.

Která kráska se stane hvězdou?

Finále České Miss 2014 se uskuteční formou televizního přenosu v březnu 2014.

O vítězce na rozdíl od semifinále a castingů již nebude rozhodovat odborná porota, ale především televizní diváci. Právě hlasy diváků prostřednictvím SMS zpráv a telefonátů určí, která z deseti dívek je skutečně ta nej.
Vedle titulu Česká Miss 2014 jsou pro další dvě dívky v pořadí připraveny tituly 1. česká vicemiss a 2. česká vicemiss.

Pokud událost naváže na předchozí ročník, dá se očekávat opět bezmála milion televizních diváků, kteří s napjetím budou přihlížet klání o titul Česká Miss 2014. Vítězka loňského ročníku, Česká Miss 2013, získala neuvěřitelných 22 tisíc hlasů. Je ve hvězdách, zda ji desátá Česká Miss trumfne.

Finalistky České Miss 2014

Zatímco v roce 2013 oslnila svoji krásou Gabriela Kratochvílová z Chotěboře a stala se také první českou miss s krátkými vlasy, Česká Miss 2014 bude s nejvyšší pravděpodobností dlouhovlasá. Všechny finalistky 2014 se pyšní krásnými dlouhými vlasy a většina z nich se vyjádřila, že ostříhat by se nenechala.

Kdo jsou tedy finalistky České Miss 2014?

- Gabriela Bendová, 22 let, z Olomouce, studentka Moravské vysoké školy v Olomouci (1)
- Kristýna Svobodová, 21 let, z Brna, studentka Univerzity Jana Amose Komenského v Praze (2)
- Simona Šimková, 21 let, z Bílé Třemešné, absolventka Střední odborné školy managementu a služeb v Praze (3)
- Simona Dvořáková, 19 let, z Prahy, studentka Gymnázia Jana Nerudy v Praze (4)
- Nikola Buranská, 21 let, z Přerova, studentka Metropolitní univerzity v Praze (5)
- Kamila Bezpalcová, 22 let, z Prahy, absolventka Univerzity Jana Amose Komenského v Praze (6)
- Tereza Skoumalová, 23 let, z Ostravy, studentka České zemědělské univerzity v Praze (7)
- Veronika Kašáková, 24 let, z Prahy, absolventka Střední pedagogické školy v Mostě (8)
- Martina Hlavničková, 20 let, z Čeladné, studentka Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (9)
- Gabriela Franková, 19 let, z Brna, studentka Vysoké školy ekonomické v Praze (10)

Vítězky České Miss 2014

Česká Miss 2014 - Gabriela Franková
Česká Mis World 2014 - Tereza Skoumalová
Česká Miss Earth 2014 - Nikola Buranská

Související články

reklama
reklama
reklama