reklama

Calzedonia

Italská společnost Calzedonia na trhu prodává velice kvalitní punčochové zboží pro ženy, ponožky, plážové oblečení a plavky pro ženy, muže a děti všech věkových kategorií.

Historie

Firma byla založena v roce 1987 nedaleko Verony v Dossobuono di Villafranca. Jejím primárním cílem bylo zavést zcela nový způsob v prodávání punčocháčů a plážového oblečení. Primárním záměrem bylo otevřít franšízové prodejny, které by sdružovaly pouze toto oblečení a které by uspokojilo náročnější zákazníky, ale zároveň by bylo cenově dostupné.
Tento nápad byl na svou dobu velice pokrokový a představoval z podnikatelského hlediska dobrý tahem. Vytvořená síť obchodů, které se zabývají prodejem právě tohoto druhu zboží, se velice brzy rozrostla. Za dvacet let své existence čítala přes 1400 poboček po celém světě. Svou obchodní strategií zaujme široké spektrum zákazníků. Na obchody narazíte nejen v Itálii, Francii, Rakousku, Německu, ale také v Makedonii, Montenegru, Srbsku, Mexiku či v Rumunsku. Společnost Calzedonia zaměstnává přes 26 000 zaměstnanců. V České republice má otevřeny obchody v Praze, Brně, Plzni, Ostravě či Liberci.

O značce

Společnost Calzedonia se těší řadě úspěchů, zejména v přízni zákazníků a otevíráním nových poboček. Calzedonia se zaměřila striktně na punčochové zboží a plavky, ovšem v tomto sortimentu pokrývá vše, co si zákazník přeje. Paleta produktů je skutečně široká, výrobky jsou vyrobeny z kvalitního materiálu za rozumnou cenu, a proto dokáže konkurovat i známějším značkám, které mají dlouhou historii.
Produkty jsou vytvářeny s důrazem na koncepční návrh produktů k výrobě a k prodeji. Své oblečení prodává pouze ve svých obchodech, které prezentují značku Calzedonia. Dalším triumfem bylo otevření prodejen pro lidi, kteří chtějí pěkné plavky či punčocháče, ovšem nejsou ochotni investovat vysokou sumu, očekávají módní a zároveň kvalitní oblečení, kterým mohou zvýraznit svou siluetu a upoutat na sebe pozornost. Zároveň Calzedonia nabízí prádlo i velice náročným zákazníkům, tedy těm, kteří si za produkt chtějí výrazně připlatit, protože očekávají prvotřídní kvalitu. Toto se společnosti podařilo velice dobře. Zaplnila mezeru na trhu produkty, které v minulosti v této podobě k dostání nebyly.
Calzedonia sdružuje do svého koncernu další společnosti, které se zabývají prodejem spodního prádla pro ženy, muže, prodejem pyžam, jemného prádla a košilek. Mezi tyto společnosti patří Intimissimi, Tezenis a Falconeri.

Kolekce

Společnost se zabývá prodejem plážového oblečení a plavek pro ženy, muže a děti. Zároveň nabízí punčochové zboží, silonky, ponožky.
Ženy si z nové kolekce mohou vždy vybrat z nepřeberného množství plavek a to jednodílných či dvojdílných. Střihy jsou klasické nebo naopak velice nekonvenční – plavky bez ramínek, s jedním ramínkem, na zavazování, s třásněmi či s vycpávkami. Pro tento rok jsou kolekce označeny jako Dream Feel Love, Feel Bronze a Golden Sunset. Některé kousky jsou koncipovány tak, že je možné mezi zakoupenými modely horní a spodní díl velice dobře kombinovat, a tak vytvořit více modelů plavek. Bikiny vždy nesou své označení – například Noemi. Doplňky k plážové módě jsou skutečně pestré a to od šátků, které se barevně hodí k plavkám, až po plážové oblečení, například krátké látkové kombinézy z jemného materiálu. Zajímavostí je, že v různých kolekcích dominují různé barvy, a tak společnost Calzedonia pojme téměř veškeré barevné spektrum, které vkusně rozdělí mezi jednotlivé módní kousky. Výsledkem je nepřeberné množství plavek různých střihů a také barev.
V pánské kolekci Still Life a Chillout refresh Calzedonia navrhuje plavky klasického střihu a nebo trenkové plavky v různých barvách, kde dominuje tmavě modrá, tmavě červená, bílá a zelená.
Dětská kolekce není tak pestrá jako pro dospělé, ale nabízí základní a účelové plavky pro děti v několika barevných provedeních – jednodílné a dvojdílné pro dívky a trenkové pro chlapce. Také v dětské kolekci navrhuje plážové oblečení.
Mimo sezónu Calzedonia rozšiřuje nabídku punčochového zboží a ponožek. Každý rok dodá k distribuci tisíce ponožek velice bláznivých barev a s nevšedními ornamenty.
Společnost Calzedonia v sezóně pro zákazníky nabízí přibližně 700 druhů plavek, a tedy poskytuje i velice náročným zákazníkům široké spektrum výběru. Na internetu není zprovozněn oficiální e-shop plavek, a proto je ideální zakoupit produkt přímo v prodejně.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama