reklama

Léto s sebou přináší obrovské množství zeleniny. Od červené řepy, okurky, rukoly, rajčat až po různé variace listových salátů. Zdravé jídlo na horké dny. Vyzkoušejte naše recepty na zeleninové saláty.

Vaříte zdravě nebo jen chcete odlehčit jídelníček. Pak ochutnejte salát z červené řepy. Přinášíme vám spoustu zajímavých receptů, které odlehčí vašemu organismu a dodají tělu dostatek vitamínů.

Tipy na zeleninové saláty

variace celerových salátů

zeleninové saláty pro děti

salát z červené řepy

šopský salát

salát z čínského zelí

salát coleslaw

fazolový salát

čočkový salát

Oblíbené druhy listových salátů

Hlávkový salát:

Pěstuje se řada odrůd. Čerstvý je výborný samotný nebo v sladkokyselém nálevu. Na tepelnou úpravu se nehodí.

Rukola:

Typická je trochu štiplavá chuť s pikantním nádechem po oříšcích. Listy se podobají smetánce lékařské. Je velmi výrazná, proto se přidává pro oživení chuti k jiným druhům listového salátu. Kombinuje se i s ovocem.

Lollo rosso:

Příbuzný čekance, ale nemá nahořklou chuť. Jí se jako klasický salát se zálivkou. Jeho listy při konzumaci zřetelně křupají.

Ledový salát:

Dlouho vydrží čerstvý. Je křehký a šťavnatý. Výborně podpoří chutě v míchaných salátech.

Římský salát:

Listy různě barvy mají nevýraznou chuť. Často se kombinují s bylinkami a ostřejší zálivkou. Tento salát se můžete tepelně upravovat a zůstane relativně pevný.

Čekanka:

Puky jsou určené především do salátů. K dispozici je červená a bílá. Je výborná s klasickou zálivkou z oleje a octa. Hodí se k ní jablka a vejce.

Související články

reklama
reklama
reklama