reklama

Deník Dity P.

Pod názvem Deník Dity P. se skrývá kuchařský pořad České televize. Jeho hlavní postavou je kulinářská expertka, nadšená kuchařka, novinářka a také autorka populární kuchařky Deník Dity P. Dita Pecháčková.

Kdo je Dita P.?

Původně se chtěla stát soudkyní, ale z právnické fakulty po čtyřech letech odešla. Poté si vyzkoušela mnoho profesí, až nakonec zakotvila v časopisu Apetit nejprve jako redaktorka, později jako šéfredaktorka. V čele tohoto časopisu nakonec strávila celých pět let. Dnes mimo jiné vede magazín Albert v kuchyni.

Kuchařka Deník Dity P.

Po dvou letech usilovné práce vydala Dita Pecháčková v roce 2012 vlastní kuchařku s názvem Deník Dity P. Kniha obsahuje rodinné příběhy a stovku receptů uspořádaných do kapitol s názvy Dětské slasti, Sourozenecká párty, Z české hospody, Teplé sladkosti, Piknik, Vyprošťování, Zavařuju, Po sexu, Mé americké love story a Dorty.

Nejoblíbenější recepty Dity P. na dorty najdete zde
Recept Dity Pecháčkové na koprovou omáčku od babičky najdete zde

Vyšívaný porcelán

Kromě kuchařky má Dita Pecháčková i vlastní řadu porcelánu se čtyřmi vzory (Steh, Len, Pruh a Lodička). Jejich autory jsou designéři studia Collaborative Collective a produkuje ho tradiční továrna Thun.

Deník Dity P. jako pořad České televize

Hlavním průvodcem pořadu je Dita Pecháčková, která zde prezentuje několik svých nejoblíbenějších receptů a pár osvědčených kuchařských fíglů. Režie této ojedinělé šestnáctidílné kulinářské show se ujal známý David Ondříček.

Doporučujeme: Deset nevlivnějších osobností české kuchyně

Jednotlivé díly s názvem Po babičce, Zavařování, Moje dorty, Vyprošťováky, Piknik či Sourozenecká party vznikaly v minimalistické městské a rustikální venkovské kuchyni hlavní protagonistky.

Deník Dity P. online

Na jednotlivé díly se můžete online podívat na oficiálních stránkách pořadu Deník Dity P.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama