reklama

Simona Stašová (* 19.3. 1955 v Praze) je česká divadelní a filmová herečka. Je dcerou Jiřiny Bohdalové.

Divadlo jako životní dar

Narodila se do rodiny známé české herečky Jiřiny Bohdalové a doktora přírodních věd a seizmologa, Břetislava Staše. Přestože se rodiče rozvedli, udržovali spolu dobré vztahy.

Vystudovala konzervatoř a DAMU. Od roku 1976 byla v ročním angažmá v Jihočeském divadle v Českých Budějovicích. Pak na 14 let zakotvila v pražském Divadle E. F. Buriana. Během této doby na sebe upozornila ztvárněním řady rolí, ať už dramatických nebo komediálních (Agáta v Ženitbě, Varja ve Višňovém sadu, Viola ve Večeru tříkrálovém).

V roce 1991 přešla do Městských divadel pražských. Nejprve spolupracovala s Divadlem K a současně hostovala i v Divadle za branou II. a Činoherním klubu. Od roku 1993 se začala pravidelně objevovat v Divadle ABC, a to například ve hře Ideální manžel, Sestup Orfeův, Taxi na věčnost nebo Třikrát život.

Její herecký život je spjatý také s Divadlem na Jezerce, Divadlem v Řeznické nebo s příbramským divadlem, kde si zahrála v divadelní hře Drobečky z perníku a za svůj výkon získala cenu Thálie.

Filmové a televizní role

Simona Stašová je vyhledávanou televizní a filmovou herečkou, zahrála si v desítkách filmů a televizních seriálech. Nejvýraznější byla její spolupráce s režisérem Karlem Smyczkem (seriál Místo nahoře, komedie Nemocný bílý slon), s režisérem Janem Hřebejkem (Pelíšky) a s Filipem Renčem (Román pro ženy). Naposledy si zahrála ve filmu Milana Cieslara Láska je láska.

Doporučujeme: Simona Stašová se přiznala: Milovala jsem Kaisera!

Simona Stašová a muži

Herečka byla třikrát vdaná. Poprvé za hereckého kolegu Pavla Trávníčka, podruhé za italského profesora Eusebia Ciccotiho, se kterým má syna Marka a po třetí za herce Pavla Skřípala, se kterým má syna Vojtu.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama