reklama

Sabina Laurinová

Sabina Laurinová (* 8. 4. 1972) je česká herečka a dabérka.

Je dcerou divadelního a filmového režiséra Františka Laurina. Po dokončení Pražské konzervatoře hostovala v Národním divadle, v Semaforu, v Divadle na Starém městě (dnešní Divadlo v Dlouhé) a v roce 1992 nastoupila do Divadla ABC (Večer tříkrálový). Objevila se také v Divadle Antonína Dvořáka v Příbrami ve hře Dáma s kaméliemi, za kterou se dostala do širší nominace na cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon.

Osudový muzikál

K muzikálu se poprvé dostala už na prknech domovského divadla ABC (Pěna dní), a následovalo mnoho dalších (Jack Rozparovač, Hamlet, Galileo, Baron Prášil, Tři mušketýři). Zahrála si také v muzikálu Filipa Renče, Andílci za školou.

Křehká blondýnka v televizi

Ve filmu se začala objevovat už v 90. letech (Hotýlek v srdci Evropy, Dívčí válka). Do širšího povědomí diváků se dostala také díky seriálům Konec velkých prázdnin nebo Zdivočelá země. Zahrála si i mnoho záporných rolí, převážně princezen (Z pekla štěstí 1, 2 nebo Ošklivá princezna).

Sabina zároveň propůjčila svůj hlas mnoha zahraničním hvězdám, nejčastěji je spojována s Cameron Diaz nebo Gwyneth Paltrow. Za namluvení Thelmy Dickinson ve filmu Thelma a Louisa (dabovala Geenu Davis) a Laurel Sommersby ve filmu Návrat Sommersbyho byla nominována na cenu Františka Filipovského.

Doporučujeme: Laurinová jako kurtizána: Nejsem jen naivní princezna!

Osudoví muži

V devadesátých letech žila Sabina se svým hereckým kolegou Michalem Dlouhým. Tenkrát se o nich mluvilo jako o nejhezčím páru českého šoubyznysu, jejich vztah trval sedm let. Několik let žila také se známým lamačem ženských srdcí Josefem Vojtkem, kterému porodila dceru Valentýnku. Místo vytouženého zásnubního prstýnku, ale přišel šok, nespoutaný rocker jí utekl s jinou. Se zlomeným srdcem dlouho vyčkávala, nakonec se zamilovala do svého zubaře, Karla Kameníka. S pohledným a dobře situovaným lékařem má dceru Máju, ani tento vztah však nepřežil pět let.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama