reklama

Richard Gere

Richard Gere (* 31.8.1949) je americký herec. Narodil se v Philadelphii v USA v anglicko-irské rodině. Od dětství se věnoval hudbě, hrál na několik hudebních nástrojů.

Po střední škole se zapsal na univerzitu v Massachusetts ke studiu filozofie a východního náboženství. Ze školy ale odešel po dvou letech, definitivně u něho zvítězila touha po herectví.

Talentovaný herec a charismatický muž

Svou první roli získal v roce 1975 v dramatu Vyšetřovací zpráva. V roce 1977 si po boku Deane Keaton zahrál v eroticky laděném dramatu Hledání pana Goodbara. Jeho herecká hvězda ovšem začala strmě stoupat po roce 1980, a to díky úspěšném snímku Americký gigolo. Od té doby se navíc začal pravidelně objevovat na titulkách módních časopisů. V roce 1999 ho jmenoval časopis People nejsvůdnějším žijícím mužem světa.

Pak přišla velmi úspěšná 90. léta a s nimi filmy jako Pretty Woman (1990), Sommersby (1993), Vnitřní záležitosti (1996), Prvotní strach (1996) nebo Nevěsta na útěku (1999). Prestižní Zlatý glóbus si odnesl za roli v muzikálu Chicago.

Filosof a propagátor východních náboženství

Richard Gere je dlouholetým vyznavatelem buddhismu. V Tibetu byl poprvé v roce 1978 a od té doby je vášnivým zastáncem lidských práv a občanských svobod Tibeťanů. Angažoval se v rámci Mezinárodní kampaně pro Tibet (ITC) jako předseda představenstva a je jedním ze zakladatelů Tibet House v New Yorku. Dále je tvůrcem The Gere Foundation, prostřednictvím které se snaží šířit celosvětovou osvětu proti AIDS.

Náš tip: Podívejte se, jak byl Richard Gere v roce 2012 oceněn za celoživotní dílo

Osudové ženy

První ženou Richarda Gera byla slavná modelka Cindy Crawford (1991-95). V roce 2002 se oženil podruhé, vzal si herečku Carey Lowellovou, se kterou má syna Homera Jamese Jigmea Gerea (2000).

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama