reklama

Autorka ženské literatury, Simona Monyová, byla po Michalu Vieweghovi tuzemským nejprodávanějším současným autorem.

V noci ze třetího na čtvrtého srpna byla nalezena ubodána - pravděpodobně svým manželem Borisem Ingrem.

Tvorba

První kniha, "Osud mě má rád", vyšla v roce 1997, poté vydávala až dva romány ročně. Mezi ty nejoblíbenější patří "Deník citového vyděrače", "Kudlanka bezbožná", "Otcomilky", "Tchyně a uzený" nebo "Střípky z ložnic".
Její knihy vycházely v desetitisícových nákladech - několik posledních let si je dokonce - s pomocí manžela - vydávala sama.

Její tvorba byla v médiích, především jejími kritiky, někdy označována jako "Pawlowská křížená s Nesvadbovou, Obermannovou a Vieweghem". Nicméně podle literárního vědce a šéfredaktora časopisu Host Miroslava Balaštíka překračovala hranice ženské literatury směrem k náročnějšímu čtivu.

Manželství

Ačkoliv se po její smrti začaly objevovat hlasy, vypovídající o nefunkčnosti jejího manželství a možném domácím násilí, nikdo na policii kvůli tomu nebyl.

Jak napsalo Právo, spory mezi manželi údajně vyvrcholily v roce 2010, kdy do jejich domu v Brně vtrhli exekutoři. Manžel Monyové se totiž zadlužil u lichvářů a nezvládal půjčku splácet. Zhruba 1,5 milionu korun za něj spisovatelka zaplatila, ale zároveň v prý v manžela ztratila důvěru a nakonce jej donutila odejít.

Agresivita ze strany Ingra ale stoupala. Monyová jej musela dokonce nechat vyvést ochrankou a pořídila si i nový bezpečnostní systém.

Osobní informace

Simona Monyová se narodila 17. 3. 1967 v jihomoravské metropoli. Dvakrát se vdala a měla tři syny.

Související články

reklama
reklama
reklama