reklama

Zahradní nábytek

Rádi trávíte čas na zahradě nebo na terase? Užijte si léto a vyberte si správný zahradní nábytek. Venkovní posezení je oblíbenou záležitostí. My vám pomůžeme s výběrem zahradního nábytku do altánů, pergol a venkovních chatek. Vybrat si můžete z masivu, exotického dřeva, hliníkových konstrukcí, plastové židle, kovový zahradní nábytek, nábytek z ratanu nebo dokonce z umělého ratanu.

Pokud uvažujeme o koupi zahradního nábytku, musíme si vybrat dostatečně velký zahradní stůl, židle, lavice, taburety a odkládací stolky. Je třeba si ujasnit, zda chcete romantický zahradní nábytek s nádechem Florencie, něco rustikálního nebo spíš praktického a skladného.

Vybrat si správně ze zahradního nábytku není jednoduché. Před koupí zahradního nábytku musíme mít jasno, kam zahradní nábytek umístíme. Vlastnosti se liší podle toho, zda půjde o zakrytou terasu nebo volný prostor. Následuje otázka, k čemu má nábytek posloužit.

Řešit musíte výšku i hloubku posedu. Následuje výběr sedacího materiálu, což hraje velkou roli. Hluboké křeslo je ideální pro odpočinek, ale špatně se z něj naobědváte.

Zvolit materiál pro zahradní nábytek je důležitá věc. V nabídce bývá plast. V současné době je moderní masivní plast, který je vyráběný s estetickým cítěním. Dalším častým materiálem je dřevo, zde si musíte zvolit do volného prostoru lakovaný nebo mořený kus. Oblíbené, ale také zároveň drahé je exotické dřevo nebo tzv. pečené dřevo, kdy se vlastnostmi podobá plastu. Trendem se pak stává umělý ratan. Kvalitní nábytek s pevnou konstrukcí se hůře přenáší.

Při výběru nezapomínejte na velikost nábytku. Nechceme, aby nám zahradní nábytek vyplnil celou pergolu, nebo aby na terase vypadal jako malá moucha. Měli byste mít jasno, na jakém povrchu bude nábytek stát. Některý nábytek se výborně zapichuje do trávníku.

V létě se nábytek nakoupí, ale co s ním v zimě? Určitě uvažujte, zda chcete nábytek, který musíte schovat, nebo takový, který stačí v pergole překrýt fólií. Pokud si připlatíte, můžete mít sedáky z vodě odolné látky a zahradní nábytek může zůstat i v dešti nekrytý.

Související články

reklama
reklama
reklama
reklama