reklama
 

Chcete si splnit sen a mít v obývacím pokoji živý oheň? Láká vás představa romantických večerů před krbem? Chcete mít nejen estetický, ale také ekonomicky výhodný a ekologicky šetrný zdroj tepla? Pak jsou krbová kamna správná volba.

Krbová kamna umožní levně vytopit velké místnosti, chatu či zimní zahradu. Pokud máte už jiný zdroj tepla, můžete krbová kamna využívat na přitápění. Místnost díky kamnům získá příjemnou atmosféru, kterou ocení jistě i vaši hosté. Krbová kamna jsou menší než krby, navíc vám dobře poslouží tam, kde není možné zabudovat klasickou krbovou vložku.

Vytopit více místností není pro krbová kamna problémem, navíc v nich nemusíte spalovat jen kvalitní kusové dřevo. Postačí uhelné a dřevěné brikety. A nezapomeňte, že budete zcela nezávislí na teplovodní síti, dodávkách plynu či elektrické energii. Většina krbových kamen zabírá málo prostoru a nevyžaduje stavební úpravy a složité instalace. Postačuje přístup ke komínu a samozřejmě nehořlavá podložka.

Pokud srovnáme otevřené krby s krbovými kamny, máme jasného vítěze. Ano, kamna. A důvody? 1) Pokud krbová kamna dobře umístíte, dokáží vytopit více místností. 2) Mají vysokou vytápěcí účinnost, jsou ekologické a spotřebují zhruba jednu třetinu paliva v porovnání s otevřeným krbem. 3) Díky jejich konstrukčnímu řešení je lze ihned použít pro jakékoliv obezdění. 4) Účinkují ihned po zapálení ohně. 5) Keramické sklo uzavírající topeniště vám zaručí čistý interiér a také bezpečnost provozu.

Krbová kamna se dají rozdělit do dvou kategorií. První tvoří krbová kamna s výměníkem, druhou skupina kamna bez výměníku. Krbová kamna také můžeme dělit na klasická, rohová a luxusní. Při výběru mějte na paměti čtyři informace. Jednak velikost prostoru, který chcete vytopit, průměř kouřovodu (otvor do zdi), tepelnou ztrátu objektu a také tah komínu - ten vám změří kominík.

Související články

reklama
reklama
reklama