reklama

Textilní výrobky používané v domácnosti nám zkrášlují byt a zároveň ho udržují v čistotě. Především postele potřebují „obléci“ do prostěradla, abychom je uchránili před naším potem a vším dalším, co by těžko šlo vyčistit ze samotných matrací. Totéž platí o povlečení na deky a polštáře – jejich možnosti výměny se samozřejmě okamžitě chytili výrobci a jako u dalších částí domácí výbavy dnes nacházíme povlečení všech barev a motivů, připraveni upravit si ložnici dle specifických představ.

Ubrusy do bytového designu kuchyně a obývacího pokoje zasahují v podobné míře, tedy kromě své praktické funkce udržování pořádku na stole. Vzhledem ke snadnému strhnutí je možné, že v domácnosti se zvířaty nebo malými dětmi skončí častokrát obsah stolu na podlaze, je tedy dobré používat nějaký druh úchytek.

Textilie s menším estetickým účelem jsou ručníky. Užíváme jich ideálně po každém umytí rukou a měly by být zároveň příjemné na dotek.

Jejich pravým opakem - s estetickou, nikoliv hygienickou funkcí - jsou záclony. Ty nutně dokreslují celý náš byt – z vnitřku nás těší pohled na ně a brání zvědavým pohledům a vlivům z vnějšku. Známe velké množství záclon, od krajkových a syntetických po látkové s různorodými designy v rozličných barvách.

Související články

reklama
reklama
reklama