reklama

Z dovolené si můžete přivézt i hodně nepříjemný suvenýr

Jedete letos bez partnera s partou kamarádek k moři? Tak pozor, příležitost dělá zloděje. Možná narazíte na šarmantního snědého cizince, který vás doslova uhrane.

Foto: Profimedia.cz

Jedete letos bez partnera s partou kamarádek k moři? Tak pozor, příležitost dělá zloděje. Možná narazíte na šarmantního snědého cizince, který vás doslova uhrane.

Zase se budete cítit jako dobývaná princezna, zažijete už skoro zapomenutou romantiku. Klidně si užijte i exotické milování. Jen si dejte pozor, aby takový dovolenkový flirt nepodlomil vaše zdraví nebo psychiku.

Letní láska může přijít v každém věku a žena nebo dívka je doslova omámená. Pokud už do takového rizika půjdete, myslete především na své zdraví. Můžete si totiž domů přivézt suvenýr ve formě nějaké pohlavní nemoci.

Nezapomeňte na kondom

I když je prezervativ pánskou záležitostí, buďte připravená. Několik kousků kondomů se vám do kufru vejde. I když si myslíte, že sex s cizím mužem na dovolené se vás netýká a není to vaše parketa, nikdy nevíte. City vás mohou zradit. A ochrana se vám určitě hodí. Jen musíte milence přesvědčit, aby ji použil. I to bývá dost těžké.

Milena a její koloušek

Milena je dvaačtyřicetiletá vedoucí pobočky jedné pojišťovny. Vyjela si v létě s partou sportovkyň na cvičení do Řecka. Hned první večer s ní na diskotéce protančil celou noc sympatický ani ne třicetiletý domorodec. Voněl, choval se galantně a Mileně lichotil. Tak se to opakovalo každý večer a některé spolucvičenky Mileně záviděly. Milena je pragmatická a nic si nenamlouvala. Pochopila, že Dimitrimu jde o sex. Doma po dvaceti letech manželství už milování nebylo nic moc, tak si řekla, že si užije. Koupila si kondomy a dvě poslední noci strávila krásným romantickým milováním. I když jí řecký krasavec přesvědčoval o své lásce, jen se smála a myslela si své. Domů se vrátila plná energie a bez jakýchkoli výčitek. Tahle dovolená prostě byla úplně dokonalá

Klářin egyptský „suvenýr"

Osmadvacetiletá Klára měla vážnou známost a ještě než začala plánovat svatbu, odjela s kolegyní na dovolenou do Egypta. Vůbec netušila, že tahle cesta jí změní život. Na to, že jí muži nadbíhají, byla drobná pohledná blondýnka zvyklá. Jenže zájem a lichotky hotelového animátora jí doslova učarovaly. A tak netrvalo dlouho a ocitla se v jeho náruči. A co víc - hlava jí úplně vypnula a Klára ani nepomyslela na ochranu. Její arabský milý jí přesvědčoval o své lásce a o tom, že je jeho jediná. Z dovolené se vrátila úplně omámená. Její snoubenec okamžitě poznal, že není něco v pořádku. Za dva týdny musela Klára s pravdou ven. Z Egypta si totiž kromě zamilovanosti přivezla také kapavku. Ze svatby sešlo a Kláře zůstala jen vzpomínka se špatným koncem.

Co vše si můžete přivézt z dovolené

Pokud nebudete tak rozumná a do sexu s neznámým půjdete bez ochrany, chytíte v lepším případě „jen" mykózu, v horším chlamydie nebo kapavku a nejhorším AIDS. A to opravdu nestojí za to.

Vaginální mykóza

Můžete ji chytit při vášnivějším milování, kdy dojde k narušení sliznice genitálu. Původcem je kvasinka „Candida albicans". Prvním příznakem je silné nepříjemné svědění. Pak následuje otok a silné prokrvení zevní části rodidel, pálení při močení, výtok, bolesti při pohlavním styku, tlak a bolest v podbřišku. Léčí se zaváděním speciálních tablet do pochvy, mastmi a užíváním probiotik.

Chlamydie

Je to infekce napadající pohlavní orgány a řadí se mezi pohlavně přenosné choroby. Přenáší se při nechráněném sexu. Ohroženi jsou především promiskuitní lidé. Projeví se malým puchýřkem nebo uzlinkou na vnějších částech genitálií, která pak svědí. Může se objevit  výtok  i zápach. Nemocného bolí pohlavní styk, má podrážděný močovod. Pokud se nemoc neléčí,  může dojít k napadení a infekci děložního čípku, dělohy či vaječníků. Chlamydie se léčí antibiotiky, po dobu léčby se musí nemocný vyhnout pohlavnímu styku.

Kapavka (hovorově tripl nebo slangově kapela)

Patří mezi nejrozšířenější sexuálně přenosné nemoci na světě. Způsobuje ji bakterie Neisseria gonorrhoeae. Onemocnění má obvykle charakter hnisavého zánětu sliznic vylučovacích a pohlavních orgánů, někdy také může zasáhnout konečník, nebo spojivky v očích. Projevuje se u žen vaginálním výtokem, obtížemi při močení, mezimenstruačním krvácením nebo krvácením po styku. Léčí se antibiotiky.

AIDS

Je soubor příznaků a infekcí, který je následkem poškození imunitního systému člověka virem HIV. I  když  se léky na tuto nemoc stále zdokonalují, je tato nemoc stále smrtelná a nevyléčitelná. Přenáší se především pohlavním stykem a krví.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama