reklama

Lítostivé SMS nebo rituální ničení věcí: Nechovejte se po rozchodu jako psychopat

Rozchod není nikdy nic veselého. Obvykle bývá spojen s emocemi, často s pocitem křivdy a nepochopení. Také porozchodový scénář se mnohdy opakuje a ani na něm není nic moc pozitivního. Přečtěte si, co běžně po rozchodu děláme, co nám pomáhá, čím si ubližujeme, a porovnejte třeba s vlastní zkušeností.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Zažil to jistě každý z nás. Zpočátku povznášející pocit, probouzející se láska a křehká naděje, že tentokrát to už třeba konečně vyjde. Jenomže "skutek utek" a z původně milého vztahu zbyly jen oči pro pláč. 

  To, co utvrzuje lásku milenců, je neustálé nebezpečí jejich vzájemného rozchodu. - Hans Christian Andersen, dánský spisovatel a pohádkář k citátu, žena

Rozchod nebývá veselý. Je to přirozené, stejně jako pocity marnosti, sebelítost nebo naopak vztek a touha se pomstít. Probdělé noci a přetrpěné dny, bolavá rána a nekonečný splín. Každý z nás na rozchod reaguje jinak, přesto jsou mnohé věci společné. Něčím si pomáháme, jiným zase škodíme. 

Jaký je obvyklý scénář po rozchodu, který nás zasáhl víc, než bychom na počátku třeba tušili? 

Podívejte se v grafice a porovnejte s vlastní zkušeností. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama