reklama

Víkendový sex je fajn. Ale co když bolí?

Určitě to znáte. Během pracovního týdne si vzájemného mazlení moc neužijete, ale víkend, to je něco docela jiného. Tak proč na to neskočit alespoň 2x nebo 3x?

Foto: Žena

Určitě to znáte. Během pracovního týdne si vzájemného mazlení moc neužijete, ale víkend, to je něco docela jiného. Tak proč na to neskočit alespoň 2x nebo 3x?

Bez dostatečné předehry ale může Váš erotický maraton narušit bolest při sexu. Povíme si i něco o tom, jak se zachovat, když už k poranění dojde.

Nárazový sex - hlavní viník

I když je po delším sexuálním půstu intenzivně promilovaný víkend lákavou možností, ženská pochva není na podobný nápor stavěná. Dochází k narušení mikrobiologické rovnováhy, což může vést k nejrůznějším infekcím. A pokud se rozhodnete pro rychlovku, snadno dojde i ke vzniku nepříjemných trhlinek, které se při dalším styku bolestivě přihlásí o pozornost. Základem víkendového sexu by proto měl být kvalitní lubrikační gel. Nejenže vaši pochvu zvlhčí, ale navíc napomáhá udržovat vnitřní rovnováhu poševního prostředí. Koupit lze gely na vodním a silikonovém základu. Vodní gely jsou nejrozšířenější, poměrně levné, avšak postupně vysychají. Silikonové gely velmi dobře kloužou, nevysychají, avšak nelze s nimi použít silikonové erotické pomůcky, které Vám víkendový sex také mohou zpestřit.

Častý sex nemusí být potěšením pro oba, aneb Na kvalitní předehře záleží

Předehra je sice téma velmi známé a často probírané, ale není předehra jako předehra. Vzájemné mazlení a líbání je sice pro nabuzení touhy a vzrušení důležité, ale nesmíte při tom zapomínat ani na oblast klína. Suchá vagína je strašákem bezbolestného sexu.

Nechte svého partnera, ať se pár minut věnuje laskání klitorisu a pak ho nenápadně nasměrujte ještě kousek níž. Chvíli může hladit vaše malé pysky a pak je něžně odsunout stranou a pustit se do dráždění pochvy. Začíná se jedním prstem pokrytým lubrikačním gelem (je-li to nutné) a pokračuje se se dvěma...a klidně i všemi prsty. Uvnitř vaší svatyně může klidně skončit i celá pěst - tato metoda se nazývá fisting a u některých žen je velmi oblíbená.

Výhody šikovných prstů

Prstová technika dovnitř-ven má hned dvě výhody:
pochvu roztáhne a navíc dojde k lubrikaci poševního vchodu - tedy části, kde bývají nechtěná poranění nejčastější. Místo prstů může váš partner bez obav použít i vibrátor, pokud ho doma máte. Některé erotické hračky jsou uzpůsobeny i k masáži po celém těle, což dokáže vzrušení při předehře ještě více zintenzivnit.

Kvalitní předehra je základem pohodového sexu

Romantické hrátky v koupelně:
Čas od času oba určitě zatoužíte váš sex nějak zpestřit a společná koupel ve vaně plné pěny se přímo nabízí. Pokud chcete zkusit i sex ve vaně, budete potřebovat opravdu hodně gelu. Vodní lubrikanty se ve vodě rozpustí, takže musíte použít pouze silikonové. V opačném případě bude sex drhnout, nebo se vám nepodaří vůbec. U citlivějších žen může přípravek na pěnu podráždit sliznici v pochvě. V případě následných bolestí může tedy pomoci jednoduchá změna značky intimní kosmetiky. Vybírejte tu s přídavkem kyseliny mléčné nebo tea-tree oleje. Špatné není ani léčivé aloe vera. Naopak se v hněte tolik propagovanému heřmánku. I když má hojivé a zklidňující účinky, zároveň jde o jeden z největších alergenů, a to nejen v oblastech intimní hygieny.

Sex ve vaně plné pěny nemusí být jen příjemný.
Tato doporučení ale platí i pro všechny ostatních přípravky, které se dostávají do styku s intimními místy. Svou pozornost zaměřte zejména na čistící vlhčené ubrousky, prací prášky a aviváže. Parfémované toaletní papíry a intimní deodoranty je dobré nepoužívat vůbec.

Nehody se stávají

I přes dodržení popsaných pravidel může k poranění genitálií dojít. Často je na vině nevhodná poloha, při které jsou nohy blízko u sebe a penis nemá při vstupu do pochvy dostatek prostoru - např. poloha zezadu na boku nebo na břiše. Na pevnost a pružnost poševní stěny mají velký vliv také hormony - např. v období menstruace je riziko vzniku nepříjemných trhlinek větší. Jestliže se vám něco takového přihodí, určitě v bolestivém sexu nepokračujte. I drobné poškození může být vstupní branou pro vaginální infekci (např. tolik obávaných kvasinek) a je proto důležité, aby se zahojilo co nejdřív.

Nepříjemný sex může vést i k pozdějšímu strachu a obavám ze styku. Sliznice se naštěstí hojí velmi rychle, takže vás čekají pouhé 2 nebo 3 dny sexuální abstinence. Na společný sex ale nemusíte zanevřít úplně. Můžete využít celou řadu příjemných nekoitálních praktik, které proces regenerace nijak nenarušují.

SUMA SUMÁRUM

Častá frekvence sexuálního styku soustředěná nárazově do několika dní může způsobit poranění ženské pochvy. Účinnou prevencí je dostatečná předehra, kvalitní lubrikační gel a správná intimní hygiena. Povíme si i něco o tom, jak se zachovat, když už k poranění dojde.

Češi v Primarku: Výlet i zábava, lidi za udržitelnost platit nechtějí, říká Louženská | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama