reklama

"Už nevím, co dělat." Podpásovky vás s partnerem neusmíří, s partnerem musíte mluvit

Hádky a neshody jsou nevyhnutelnou součástí každého zdravého vztahu. Konflikty jsou přirozené, ale pokud se neřeší, mohou jej pomalu ničit. Podle koučky vědomých vztahů Evy Andriessen je možné partnerské spojení napravit. "Můžete se naučit, jak obnovit komunikaci, i když máte pocit, že se nemůžete hnout z místa. Díky tomu budete společně odolnější a zdravější," říká.

Jedna z rad zní: Naučte se dobře vyjadřovat a aktivně poslouchat. Prohlédnout grafiku
Jedna z rad zní: Naučte se dobře vyjadřovat a aktivně poslouchat. | Foto: Shutterstock

Navzdory sebelepším úmyslům nastanou ve vztahu momenty, kdy nenaplníte očekávání, porušíte slib, nedodržíte závazky nebo druhého urazíte. Zmíněné situace mohou vést k problémům, zacyklení se a neschopnosti páru spolu konstruktivně mluvit. 

"Selhání komunikace je často příznakem hlubších problémů ve vztahu. Když dojde ke konfliktu, většinou odsuneme své komunikační dovednosti na druhou kolej. Přejdeme ke starým návykům, které nám nepomáhají," vysvětluje koučka vědomých vztahů Eva Andriessen. "Pokud spolu chcete po hádce mluvit a zabránit jejímu opakování, musíte pochopit příčiny, proč vaše schopnost společně diskutovat nefungovala," říká.

Mezi tři hlavní důvody selhání podle ní patří rozdíly ve stylu komunikace, neúčinný způsob řešení konfliktů a nedostatek emočního bezpečí.

Jak spolu začít znovu komunikovat a posunout se dál v problému, na němž jste s partnerem či partnerkou zaseklí? Podívejte se do galerie.

reklama
reklama
reklama