reklama
 

Jak poznat emocionálně nedostupného muže, který vás opustí

Tyhle příběhy mají často jeden scénář. Potkáte někoho, z koho jste přímo uneseni. Uhrane vás, strašně si rozumíte, hoří mezi vámi vášeň a... za pár měsíců je místo happy-endu nečekaný konec.

Foto: Shutterstock

Problém samozřejmě tkví nejen v tom, že se dotyčný zachoval divně. Ale celou dobu jsme se na něj dívali přes růžové brýle, kvůli kterým jsme přehlíželi varovná znamení už od začátku.

Emocionálně nedostupní lidé jsou takoví, kteří nejsou schopni hlubšího závazku. Což neznamená manželství a děti, ale cokoliv, co obsahuje plán a odevzdání se tomu druhému. Často jsou tyhle osoby velmi atraktivní, mají zajímavou práci a koníčky, co nás upoutají. Právě tyhle vlastnosti k nim přitahují ostatní jako můry na světlo.

Jakmile ale dotyčného poznáte blíž, časem vám dojde, že vás k sobě nepustí. Vážnějším rozhovorům se vyhýbá, dělá pořád vtipy nebo zarytě mlčí.

Jak poznat emocionálně nedostupného člověka

1) Je nesmírně okouzlující. Ihned vám lichotí, ačkoliv se ještě moc neznáte. Je z vás úplně nadšený, až vás to samotnou překvapuje. Chce s vámi trávit čas nebo si pořád dopisovat. Je to proto, že emocionálně nedostupní lidé zvládají vztahy založené na urychlené intimitě, která se pak vyčerpá a dotyčný jde o dům dál.

2) Chce hned sex. Není to kvůli tomu, že nedokáže poručit svému libidu, ale prostě si touží užít a nezdržovat se dál.

3) Stěžuje si na předchozí vztahy. Jeho bývalé partnerky byly hysterky, co všechno přeháněly, neměly pochopení, smysl pro jeho kamarády, nechtěly na sobě pracovat. Je normální se bavit, co nevyšlo v předchozích vztazích. Jakmile ale začne očerňovat svoje ex, vezměte nohy na ramena. Chyba nebyla v nich, ale v něm.

4) Sám to na sebe prozradí. Stačí jen pozorně poslouchat a pravděpodobně uslyšíte, že je příliš komplikovaný na to, aby měl dlouhodobé vztahy, manželství mu určitě nepůjde a je moc nedospělý, aby měl dítě. Věřte jim, tohle není póza, ale záblesky upřímnosti. Nemyslete si, že ho předěláte, spasíte, pomůžete mu a on vás odmění tím, že se vám otevře a navážete hluboký vztah. Emocionálně nedostupní lidé mají závažné důvody, proč jim vztahy nejdou. A musí na nich pracovat, sami, s pomocí psychologa. Ale tím vy nejste, nebo pokud ano, nemůžete léčit vlastního partnera.

5) Jak se chová k ostatním. Je arogantní k obsluze? Pomlouvá kolegy? Vysmívá se lidem, které nepovažuje za sobě rovné? Představte si, že jednou pohrdání, zlost a strach, které v sobě skrývá, namíří proti vám.

6) Je narcistní. Všechno se točí okolo toho, jaký měl den, že toho má hodně v práci nebo co se mu zrovna povedlo. Málokdy se vás zeptá, jak se vlastně máte nebo zda nepotřebujete s něčím pomoct.

7) Ozve se, jen když potřebuje. Píše vám celé dny, ale pak najednou otočí a chová se, jako když se vůbec neznáte? Je to proto, že emocionálně nedostupný člověk nechápe, jak se má ve vztahu chovat, a bere vás jako spotřební zboží. Neztrácejte čas tím, že ho budete předělávat. Nejde to.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama