reklama

Stydím se za skvělý sex: Přitahují mě nejen muži, ale i ženy. Je to normální?

Mezi námi je docela velké procento žen, které touží po intimním sblížení nejen s muži, ale i se ženami. Je dobré se téhle touze bránit, nebo raději všechno nechat plynout?

Foto: iStock

Stejně jako fakt, že v posledních letech dává hodně žen, které se nikdy neřadily mezi lesbičky, přednost stejnému pohlaví, mě zaujalo, že dost z vás přiznává svou bisexualitu.

I když to je možná trochu silný výraz, často se totiž jedná jen o v praxi neuskutečněnou přitažlivost stejným pohlavím.

Může za to astrolog

"Před pár lety jsem byla u hodně renomovaného českého astrologa na rozboru horoskopu. Jen tak mezi řečí mi řekl, že kdybych našla tu správnou ženu, neměla bych problém začít s lesbickým vztahem. Jeho to nijak nešokovalo, zato mě ano. A nejzvláštnější bylo, že jsem na ta slova pořád musela myslet. Opravdu bych dokázala být lesbička? Nesmysl! A pak se to stalo. Rozpadl se mi dlouholetý vztah. Byla jsem zoufalá, protože jsem byla zrovna ve věku, kdy je dobré mít děti. Pak jsem se na józe seznámila s krásnou, inteligentní a bezvadnou ženou. Ani mě nenapadlo, že by mohlo jít o něco víc, ale najednou jsem se přistihla, jak na ni myslím stejně jako na muže v předchozích vztazích. Nakonec jsme si spolu opravdu něco začaly a bylo to hezké, krátké, ale hezké. Dnes jsem zase ve vztahu s mužem, aktuálně jsem na mateřské, ale na tenhle zážitek nikdy nezapomenu. Prostě nikdy neříkej nikdy…" napsala mi hodně otevřený e-mail Tereza a odstartovala tak můj zájem o tohle téma.

Lesbický sex je zbytečné tabu

Americká terapeutka Gwen Priceová říká: "Ve skutečnosti nejde o pohlaví, přitahovat nás můžou muži i ženy. Jen si v sobě obvykle tuhle možnost zavřeme. Většina mých klientek si vůbec nedokáže představit sex se ženou. Když si ale tuhle možnost připustí a dají jí šanci, všechno najednou vypadá jinak." A na tom určitě něco bude.

Oslovila jsem hodně žen, kamarádek i neznámých, jestli si dokážou představit vztah se ženou. Asi z 90 procent neměly problém si představit soužití se stejným pohlavím, vlastně připustily, že by si třeba v mnohém rozuměly lépe než s muži. Problém byl zcela logicky sex, většina dotázaných si vůbec nedokázala představit, že se líbá se ženou, natož prožívá nějaké intimity. Hodně žen se ohrazovalo, že nejsou lesbičky, a ženy je nikdy nepřitahovaly. Možnost, že se to může stát, třeba zcela výjimečně, si vůbec nechtěly připustit. "Přiznat si, že mě některá žena přitahuje nebo se mi líbí "tak nějak jinak" než ty ostatní, je pro většinu z nás nemožné. Příčí se to naší výchově i společenským normám," konstatuje psychoterapeutka.

Stydím se za skvělý sex

Někdy nám neschopnost překročit společenská tabu může opravdu ničit život. Jana mi napsala, že jí je třicet dva a sex jí vlastně nikdy nic moc neříkal. Měla ráda mazlení, líbání, ale jak došlo na sex, žádné nadšení nepociťovala. Před rokem se vdala a teď se s partnerem snaží o miminko, jenže… Kamarádky pro ni před svatbou připravily parádní rozlučku se svobodou, vyrazily na víkend do lázní a hezky si užívaly. Během první noci se Jana očekávaně opila a stalo se, že skončila v posteli s jednou z "účastnic zájezdu". Tak skvělý sex prý nikdy nezažila. I když zážitek nechtěla opakovat, sex proběhl i druhou noc.

"Bylo to přesně ve stylu, po kterém jsem vždycky toužila. Hodně mazlení, líbání, něžné doteky, jedna o druhou jsme se během sexu vážně zajímaly, dávaly pozor na to, co nás opravdu vzrušuje. To se mi s mužem nikdy nestalo," psala Jana. Happy end se samozřejmě nekonal. Dnes je vdaná, manžela podle všeho miluje, ale v sexu byla šťastnější se ženou.

Jak to vyřešit?

Co tedy s tím - přitahují vás muži, ale občas i ženy? Jak se rozhodnout, co si s celou situací vůbec počít? Podle psychologů je nejlepší variantou dát věcem volný průběh, nic si nezakazovat. Je lepší prožít zkušenost s oběma pohlavími a pak si třeba vybrat než si něco celý život zakazovat.

"Jsem rád, že se toho Iveta nedožila." Seriál o Bartošové to od blízkých schytal | Video: Michaela Lišková
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama