reklama

Paralelní vztahy: Sexuální výpomoc může zachránit partnerství

Paralelní vztahy nejsou v dnešní době bohužel nic neobvyklého. Otázkou je, kdy opravdu "mají smysl" a kdy jsou jen plýtváním času.

Foto: iStock

Jako mladé děvče, jsem se na nevěru a paralelní vztahy dívala s patřičným odporem a pohrdáním. V dospělosti jsem ale kolem sebe podobných případů viděla tolik, že mě radikální názory přešly.

Z e-mailů vyplývá, že mnoho z vás se právě v takových vztazích ocitá docela často. Nejdůležitější asi je, jestli máte vůbec perspektivu z podobného partnerství něco "vykřesat"…

Hlavně si nelhat

Protože jsme v ženském titulu, budu brát situaci z hlediska žen. Právě ty mají koneckonců tendenci zabředat do paralelních vztahů a namlouvat si, že z nich bude více, než občasný hezký večer s přitažlivým mužem. O tom, že ženy prožívají emotivní stavy více než muži, je zbytečné mluvit. Pokud se ale do takového "bočního vztahu" dostanete, je víc než nutné si poté, co opadne první nadšení, říct, kam to všechno směřuje. Nenalhávat si, že odejde z domova, pokud je čerstvě ženatý a má malé dítě. A také je dobré si říct, jestli byste chtěla rozbít rodinu, jestli byste na to měla sílu a dokázala se vypořádat s případnými výčitkami svědomí.

"Byla jsem do něj zblázněná, ve firmě se vědělo, že to doma nemá ideální. Hrál na mě, že kdyby ona nebyla taková, jaká je - ale rozvádět to nebude - byl by šťastným manželem a otcem. Nikdy jsem nevěru nezažila. Spíš jsem typ, který vidí v každém hrdinu. Že je to lhář, mi došlo docela rychle. Hlavně jsem po asi dvou měsících 'vztahu' potkala jeho ženu. Krásnou, milou, nepůsobící hystericky. Chtěla jsem, aby tedy přestal mlžit a řekl, co je doma špatně a jak to bude dál. Přestal volat a díky bohu za to…," napsala mi Majda zkušenost s rolí milenky.

Odejde málokdo

Ačkoli se dnes rozvádí skoro každé druhé manželství, není dobré spoléhat na to, že zrovna muž, kterého jste si vybrala, je ten typ, který kvůli vám rodinu opustí. Pokud jste rozhodnutá jít do vztahu s ženatým nebo zadaným mužem, řekněte si nejprve, co od takového partnerství chcete a kam až jste ochotná zajít. Jestli od začátku hrajete na to, že od rodiny odejde, mohla byste se ošklivě spálit a zničit si život.

"Seznámili jsme se, když mi bylo třicet, milovala jsem ho, i když jsem věděla, že je zadaný. Snažil se se mnou být jeden večer v týdnu a jednou za rok jsme jeli na dovolenou. Takhle to běželo patnáct let, a kdybych to neukončila, běží to dodnes. Já jsem dnes sama, bezdětná a také bez iluzí. Dozvěděla jsem se, že jeho manželka o nás věděla celou tu dobu. Mám výčitky svědomí, ničila jsem život jí i sobě," vyprávěla mi Radka.

Mnoho žen končí tak, že svá nejlepší léta utopí ve vztahu s ženáčem, ničí tak rodinu "vyvoleného" i svůj život. Pokud si tedy chcete jen užít sexu, kterého se vám nedostává, a svědomí neřešíte, paralelní vztah vás asi tak neohrozí. Když ovšem očekáváte lásku a růžovou budoucnost, buďte obezřetné.

Sexuální výpomoc

Jiný level paralelního vztahu je pak taková "sexuální výpomoc". Z vašich e-mailů je patrné, že tenhle typ vztahu je zrovna na vzestupu. Když se sejdou dva zadaní, kteří sice partnery milují, ale v sexu jim to nefunguje, domluví se, že to, co jim nevyhovuje doma, doženou jinde. V tomto typu paralelního vztahu o iluze nejde.  Třeba pro mě je nejpochopitelnější - doma vám to v posteli dlouhodobě neklape, ale jinak rodina funguje, máte se rádi - a pak potkáte někoho s podobným "problémem".

"Vyzkoušeli jsme všechno včetně kurzů tantry pro páry. Jenže Radkovi stačí sex jednou ročně a já ho potřebuji aspoň jednou za čtrnáct dní. Byla jsem čím dál něšťastnější a začala mít deprese. Kamarádka Tereza už se na mě nemohla koukat a dohodila mi jednoho kolegu, který na tom byl obdobně. První schůzka byl trapas, nakonec jsme ale zjistili, že se přitahujeme a sex by mohl klapat. Klape už pět let. Jsme diskrétní a o nějaké lásce a citech není řeči, rádi se ale máme, jsme dobří přátelé," otevřeně mi napsala Pavla.

Paralelní vztahy a nevěra jsou ožehavá témata, která tu budou vždycky. Nejsem příznivcem rozbíjení rodin za účelem chtíče, ale pokud dokážete své problémy řešit jako Pavla a její milenec, paradoxně můžete partnerství, ve kterém sex nefunguje, spíš zachránit. Hra na osudovou lásku ale u nevěry nefunguje a snažte se jí vyvarovat. Třeba to nakonec opravdu dopadne tak, že odejde od manželky a bude s vámi, otázkou je, jestli budete nakonec šťastná a jestli bude šťastný on. Každopádně základem nevěry, s co nejmenším tragickým dopadem na všechny přítomné, je určitě upřímnost, hlavně k sobě.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama