reklama
 

3 věci, které podle mužů do svádění a vztahů nepatří

Je těžké jít s kůží na trh, když jde o lásku, ale tím, že budete něco tajit, nebo předstírat, že jste někdo jiný, si spíš pohoršíte než pomůžete. Aspoň muži, které jsem do své vztahové ankety oslovila, si tím jsou jistí.

Foto: iStock

Všechny chceme být dokonalé, ale ona tahle, většinou předstíraná dokonalost, potenciálního partnera spíše odrazuje. "Radši ji na rande nepozvu, je tak dokonalá, co by si myslela o mém odhazování trenek pod postel…"

Zdá se to nadnesené? Možná ne tak moc, jak si myslíte.

Afektované lhaní

Teprve ho obhlížíte a zdá se vám úžasný. Jak ale vyniknout v konkurenci mladších/hezčích/štíhlejších, dosaďte si dle libosti, žen? Jednoduše, buďte sama sebou! "Nedávno k nám do kanceláře přišla nová kolegyně. Od začátku se mi líbila, trochu plnější, velká prsa… Odhodlával jsem se, že ji někam pozvu, ale po pár týdnech společně obývaného prostoru jsem pochopil, že tudy cesta nepovede. Je děsivě afektovaná, pořád nám vypráví, kde všude o ni stáli, o svých zahraničních zkušenostech a pak dokonce o tom, že nesnáší vychrtlé ženy a záměrně si pěstuje pár kilo navíc. Muži jsou možná někdy trochu zabednění, ale blbí nejsme. To by bylo rande!" odpověděl do mé ankety nezadaný Michal.

Tak nějak osobně si myslím, že kolegyně si v novém prostředí nebyla jistá a tak se snažila zapadnout předváděním a afektovaností. Bohužel tak přišla o možnost rande, a možná ne jediného. Právě nepřirozené předvádění se, je podle dotázaných můžů v první trojce toho, co na ženách nemají rádi.

Tajemná? Jen decentně, prosím

Určitě si nemyslím, že by bylo dobré na sebe vyklopit všechno, jenže u žen je tajemství leckdy věc, po které muži ani ve snu nepátrají. Takže když už pánovi na rande začnete připadat jako tajnůstkářka, asi to trochu přeháníte. Pokud tedy neskrýváte hrdelní zločin, jděte trochu s kůží na trh, musíte se malinko poznat, aby bylo případný vztah na čem stavět.

"S Petrou nám to hezky klapalo, měli jsme za sebou dva měsíce vztahu a měl jsem pocit, že máme dost společného. Jenže mi pomalu začalo vadit, že často na mé dotazy týkající se bývalých vztahů, příštího víkendu, ale i třeba rodiny neodpovídá, nebo se jen tajemně usmívá. Po čase jsem z toho měl skoro paranoiu - má někoho jiného, není jí se mnou dobře - v hlavě jsem měl tisíc otázek, ale ona na ně nechtěla odpovědět. Tak jsem to ukončil," vypráví Libor.

Proč jeho přítelkyně hrála tajemnou nevím, ale jedna má kamarádka tuhle hru se svými milenci hraje, protože jí maminka léta vštěpovala, že chlapi nejvíce milují zajímavé a nedostupné ženy. Nutno podotknout, že maminka i má kamarádka jsou stále samy.

Zbytečné ustrašená

On nevolá - můžu já? Tradiční vnitřní drama po prvním rande, pokud se muž brzy neozve. Sama nevím, proč je u mužů 21. století naprostým pravidlem, že nechávají ženy čekat, i když ví - doufám - že je tím trápí (pánové, pokud mi k tomuto chcete podat malé vysvětlení, budu neskonale ráda). Každopádně většina žen zarytě drží, nepíše, nevolá ale trápí se. Veškerou pozornost upíná k telefonu a mailu a nálada den ode dne klesá, až pod bod mrazu.

"Vztah je o důvěře a také o volnosti. Jděte s kůží na trh a ozvěte se mu, zavolejte nebo mu vypište své pocity. Myslíte, že když si všechno budete dusit v sobě, bude to do budoucna jiné? Dávejte možnému vztahu vlastní pravidla a když to muž nevezme, k čemu by vám byl?" říká vztahová terapeutka Kateřina Lebedová a i když se to možná nezdá, z části s ní souhlasí i dotázaní muži.

"Vím, že je to hrozné, ale po rande volám nebo píšu tak třetí den, potřebuju si vše nechat v hlavě uležet, také mám spousty práce a popravdě nechci ženu uhánět. Když mi ale napíše ona jako první, jsem rád. Nehodnotím to jako - já vyhrál! Potěší mě, že na mě myslí, nemám rád, když jsou ženy ustrašené a pořád se bojí, že udělají chybu," tvrdí Tomáš.

Rozhodně nechci tvrdit, že vztahy leží jen na těchto třech věcech, a že by snad muži byli dokonalí. Jen je zajímavé že u nich na celé čáře prohrávají afektované, ustrašenés tajnůstkářky. Může to být malá inspirace.

Související

reklama

Komerční tip

reklama