reklama

Nejlepší sex? Až čtyři roky po svatbě?

Myslíte si, že dokonalé milování zažijete hned po seznámení? Nebo až po odeznění první fáze zamilovanosti, kdy se hormony  trochu zklidní, a to je pravý čas pilovat kvalitu milostných hrátek?

Foto: Profimedia.cz

Myslíte si, že dokonalé milování zažijete hned po seznámení? Nebo až po odeznění první fáze zamilovanosti, kdy se hormony  trochu zklidní, a to je pravý čas pilovat kvalitu milostných hrátek?

Průzkum společnosti, která vyrábí sexuální pomůcky, ukázal, že průměrný pár dosáhne nejlepšího sexu zhruba čtyři roky od seznámení. Zdá se vám to dost pozdě? Není to tak. I když panuje názor, že ve vztahu trvajícím několik let se vášeň vytratí a může se dostavit nuda v posteli. To je samozřejmě možné. Ale právě po těch čtyřech letech se páry dobře znají, jsou si jisti svými potřebami a nebojí se vylepšit si milování nějakými pikantními novinkami.

Proč to trvá čtyři roky?

Po čtyřech letech se sex partnerů nesoustředí jen na fyzický výkon. Velkou roli hrají i emoce, protože citové pouto páru je prý podle výzkumu po této době nejsilnější. Dokážete už spolu komunikovat, jste uvolněnější, dobře se znáte. Proto je sex v této době to pravé ořechové.

Může být sex dokonalý od samého počátku vztahu?

Málokterá dvojice dokáže na začátku vztahu být k sobě vzájemně upřímná a otevřená. Trošku něco hrajete, ukazujete se v lepším světle. Ženy v touze po dokonalosti předstírají orgasmus, muži zase předvádějí celý rejstřík svých sexuálních dovedností, aby zaujali. Po čase se pár sladí díky vzájemné komunikaci. Sex by neměl být chápán jako něco, co souvisí výkonem. Je třeba se zaměřit na kvalitu, nikoli na kvantitu. S nadsázkou se dá říct, že mozek je náš největší pohlavní orgán, a postupem času, jak se tvoří silné citové pouto, se milování zkvalitňuje.

Nejlepší sex u ženy? Po třicítce!

Na tom se shodla většina žen, které se průzkumu účastnily. Vysvětlily to tím, že v tomto věku už mají svůj život víc pod kontrolou, neřeší prkotiny a jsou sebevědomější než ve dvaceti. Také už se smířily s nedostatky svého těla a nestydí se při milování třeba za faldík na břiše.  Ale třicítkou to nekončí. Sexuální život se může zlepšovat i ve vyšším věku. Dřív byl sex seniorů tabu, ale dnes se ví, že i páry, kterým je přes 60 let, si dovedou milování pěkně užít.

Jak vzkřísit skomírající sex?

Přístup k sexu se mění podle toho, co se děje ve vašem životě, v těle nebo v mysli. Ale pokud cítíte, že vášeň se vytrácí a v ložnici hrozí nuda, musíte vašemu milostnému životu věnovat pozornost, jakou si zaslouží. Jak na to? Začněte na tom pracovat nejdřív mimo ložnici.

Například:

  • naplánujte si rande, jako když jste byli zamilovaní
  • jděte na romantickou večeři
  • vyberte si v kině lehce erotický film

Jestliže se mimoložnicová akce vydařila, byli jste veselí a bylo vám spolu dobře, bude vás to skoro určitě hnát do postele. A tam? Vyzkoušejte novou pozici, využijte dávno zapomenutou sexy hračku, udělejte partnerovi voňavou erotickou masáž. Když se těmito způsoby vzrušíte, budete se opět cítit jako v době, kdy jste s milováním začínali. Pokud nebudete přistupovat k sexu stylem „už abych to měl/a za sebou", ale vždycky se nějak příjemně nabudíte, máte šanci, že váš sexuální život bude stále hravý, zábavný a zajímavý. A to samozřejmě posílí i váš vztah.

Odchod milované Libuše Šafránkové. Čím si diváky tolik získala? Sledujte DVTV | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama