reklama

Nejlepší sex mají ženy až ve čtyřiceti. Dokázáno

Ačkoli na stránkách Žena.cz většinou píšu spíše o vztazích, není špatné si připomenout, že jejich součástí je i kvalitní sexuální život…

Foto: iStock

Podle posledních výzkumů by ženy měly zapomenout na mýtus, že nejlepší sex je čeká ve dvaceti (nebo třiceti), kdepak.

Tenhle věk je určitě nejlepší na prožití první pořádné lásky a třeba i k tomu, abychom si občas zadivočily a užily prázdninové románky a možná i známosti na jednu noc. Jenže nic z toho s kvalitním sexem tak úplně nesouvisí. Takže, kdy nás čeká ten skutečný sexuální vrchol?

Čtyřicítka se blíží, těšte se…

Třicítka už dnes není věk, který by nám dělal hlavu, to je ještě mládí, kdy žijeme naplno a často ještě single a na založení rodiny teprve myslíme. Zato s blížící se čtyřicítkou si většina žen tak trochu začíná "dělat hlavu". Nestane se ze mě po narozeninách vrásčitá super rychle stránoucí žena? Užiju si ještě pořádný sex? A single dámy řeší - mám vůbec ještě šanci najít chlapa?

Nebojte, budete pořád krásné a obletované jako v třiceti devíti a ještě navíc, právě v době od třiceti šesti dále vás čeká ten nejlepší životní sex. Aspoň poslední výzkumy to slibují. Předtím prý jen "oťukáváme", co nás baví, až teprve ve zralejším věku jsme schopné si říct, co chceme a co ne. Dokonce výzkumy britských vědců, které ve spolupráci třemi tisíci žen probíhaly skrz aplikaci Natural Cycles, prokázaly, že většina z nich v tomto věku zažila svůj první pořádný orgasmus.

Spokojenost s vlastním tělem také vede k orgasmu

Výzkum dále prokázal, že mladší ženy orgasmus prožívají dost zřídka a také se při sexu neumí tolik uvolnit. Což možná souvisí s tím, že i když ženy někdy pochybují o tom, že budou i po čtyřicítce atraktivní pro své mužské protějšky, jsou obecně více smířené se svým tělem. Už se nestávají tak častými "obětmi" drastických diet, prostě vědí, co jim dělá dobře a snaží se podle toho řídit. Podle sexuologů právě to je důvodem, proč se umí lépe uvolnit při sexu, prožít orgasmus a také zúročit sexuální zkušenosti načerpané v minulosti.

Takže pokud jste dosud pochybovaly, že po pětatřicítce nebo čtyřicítce dokážete ještě naplno sexuálně žít a prožívat, přestaňte se bát. Čeká vás více orgasmů a lepší prožívání sexu než kdykoli předtím…

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama