reklama

Místo parfému výtok z pochvy. Nový tiktokový trend má pomoct při seznamování s muži

Když tiktokerka Mandy Lee ve videu poradila ženám, aby používaly místo parfému výtok ze své pochvy, na sociální síti se strhla lavina. Obsah s tematikou tak zvaného vabbingu již na platformě vidělo na 13 milionů lidí, ačkoliv původní video autorka již smazala.

Tiktokerky jsou přesvědčené, že vabbing funguje, ale vědecká komunita si tím není tak jista.
Tiktokerky jsou přesvědčené, že vabbing funguje, ale vědecká komunita si tím není tak jista. | Foto: Shutterstock

Vabbing, odvozený z anglických slov vaginal dabbing, sice není novou praktikou, díky jednomu tiktokovému videu však zažívá renesanci. Vychází z přesvědčení, že výtok z genitálií obsahuje feromony, které hrají klíčovou roli při sbližování s potenciálním romantickým partnerem, vysvětlil deník The Independent

Další tiktokerka Jewliah ve videu sdělila, že si výtokem z pochvy potírá zápěstí a zadní část uší. Žena na svém účtu tvrdí, že vabbing praktikuje každý den a její vůně přilákala muže hned napoprvé, když nový "parfém" zkusila. "Funguje to na sto procent. Potkali jsme se u bazénu a koupil mi dva drinky. Potom se vrátil a koupil mi toto," říká Jewliah, když ukazuje na kameru dárkový balíček s péčí o vlasy. 

Další tiktokerka Palesa Moon vysvětlila svým sledujícím, že experiment s vabbingem vyzkoušela, když šla poprvé na rande s mužem, s nímž se seznámila online. "Nemohl se mě přestat dotýkat, byl jako šílený. Zkrátka feromony," věří. 

Vědecká komunita však není o účinnosti vabbingu přesvědčená stejně jako některé uživatelky TikToku. Zatímco u zvířat hrají feromony při komunikaci důležitou roli, není jasné, zda jsou stejně zásadní při seznamování lidí. Jisté není ani to, zda jsou lidé vůbec schopni feromony cítit a jestli mají nějaký vliv na jejich sexuální chování. Přes tyto nejasnosti se však feromony údajně přidávají do některých parfémů a jejich výrobci pak slibují větší sexuální přitažlivost toho, kdo parfém nosí, napsal deník The Conversation

Zatímco se řada lidí trendu vysmívá a někteří lékaři dokonce varují, že si ženy vabbingem mohou způsobit infekce, deník The Conversation nabízí také feministickou perspektivu. Připomíná, že přirozené aroma ženských genitálií bylo dlouhé roky považováno za nechutné a nehygienické, z čehož těžily společnosti, které vyráběly přípravky pro intimní hygienu a slibovaly ženám "svěží vůni". 

Americká novinářka Tracey Duncanová, která vabbing vyzkoušela, se domnívá, že by trend mohl vést k uvědomění si vlastní tělesnosti. "Během týdne jsem si více než kdy jindy uvědomovala, jak moc jsem uvěřila mizogynnímu přesvědčení, že si musím umývat genitálie speciálními prostředky, a vědomě jsem této praktiky zanechala," napsala.

reklama
Doporučené recepty
    reklama