reklama

Je nevěra normální? A co dělat, když k ní dojde?

Jste zadaní, a přesto jste se zamilovali do někoho jiného? Přemýšlíte nad tím, proč se vám to stalo a nevíte, jak to řešit? Zeptali jsme se koučky Lenky Černé za vás.

Foto: Thinkstock

Máte partnera, a přesto se vám čas od času stane, že se zakoukáte do někoho jiného. Podle statistik, na které upozornil web britského deníku The Independent, se to děje více než polovině zadaných lidí. A to z mnoha důvodů.

Dotyčný vás může upoutat svým vzhledem, chováním, smyslem pro humor nebo inteligencí. Třeba vám i naslouchá víc než váš partner. Znamená to, že váš vztah ve skutečnosti nefunguje, jak jste si mysleli nebo jen hledáte zpestření? 

"Pokud mám tendenci vyhledávat pozornost u cizích žen (mužů) a navazovat zde kontakt, znamená to, že nejsem spokojená se svým vztahem, něco mi v něm chybí," myslí si Lenka Černá. Má na mysli moment, kdy se s daným člověkem dostáváte do kontaktu a navazujete vztah.

Souviset to ale podle ní může i s vaším sebevědomím. Pokud ho máte nízké, dodáváte si jej příjemnou zpětnou vazbu od nových lidí opačného pohlaví. 

Samozřejmě že ohlédnout se za přitažlivým mužem je zcela normální a přirozené. "Je to lidská přirozenost, když nás někdo fyzicky přitahuje a nemusí to být člověk, kterého osobně známe. Pokud jsem ve vztahu, je zcela naivní si myslet, že od tohoto momentu se již na hezkého muže nebo ženu nepodívám a nikdo se mi nebude líbit," dodává.

V okamžiku, kdy ale začnete vyvíjet nějaké kroky k tomu, abyste se s danou osobou sblížila, už v pořádku není. "Platí zde jednoduché pravidlo - koukání se je v pořádku, navazování kontaktu za účelem bližšího (intimního) seznámení již v pořádku není," vysvětluje.

Pokud jste se ale do vztahových problémů už zapletla, je nejlepší to řešit otevřeně a komunikovat o tom s partnerem. Hledat příčiny a snažit se zamyslet nad tím, co vám ve skutečnosti chybí. V žádném případě nepraktikujte milionkrát omílané heslo "zatloukat, zatloukat a zatloukat....".

"Může se to zdát těžké, šílené," podotýká Lenka Černá. Přesto radí protějšku o situaci říct s tím, že vám ve vztahu pravděpodobně něco chybí. To ale vyžaduje, aby druhá strana byla alespoň trochu vztahově inteligentní a nepřešla s námi do hádky.

Na druhou stranu ale takové otevřené přiznání většinou ukáže, do jaké míry máme ve vztahu kvalitní komunikaci a zda umíme řešit nástrahy našich partnerství. "Já osobně svým klientům vždy říkám, že každé zakopnutí je skvělou příležitostí k tomu, abychom náš vztah vylepšili, posunuli dále," uzavírá.

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama