reklama

Když si vezmete toho pravého, budete úspěšnější v práci

Lidé se většinou berou z lásky. Když ale budete mít velké štěstí, získáte svatbou i někoho, kdo vás nevědomky posune dál ve vaší kariéře.

Foto: Profimedia

Někteří lidé jsou úspěšní a jiní zase méně. Závisí to na spoustě věcí. Třeba na nastavení vaší mysli, na pevné vůli, odhodlání i odvaze, svůj vliv může mít i talent, štěstí, kouzlo osobnosti nebo správné kontakty. Odborníci teď ale přišli s tím, že se na tento seznam počítá i člověk, kterého si vezmete.

Vědci z Washingtonské univerzity v St. Louis zjistili, že lidem, jejichž partneři jsou spolehliví, moudří a obezřetní, se v práci daří víc, jsou úspěšnější, jejich práce je naplňuje, a dokonce vydělávají i více peněz.

Platí to přitom jak o mužích, tak o ženách. Stačí, aby byl jeden z partnerů extrémně svědomitý, a je prý velká pravděpodobnost, že i druhého čeká příjemná budoucnost v jeho individuálním životě a kariéře.

Pečlivost je nakažlivá

Vysvětletní je podle serveru Inc., který studii cituje, celkem jednoduché. Když totiž žijete s někým, kdo všechno zvládá, všechno si umí zorganizovat, na nic nezapomíná, zvládá všechny povinnosti i něco navíc a ve všech ohledech kráčí mílovými kroky v porovnání s "bežnými smrtelníky", chcete to automaticky také a prostě se tím nakazíte. Víceméně nevědomky začnete jeho způsob života napodobovat.

"Podařilo se nám dokázat, že manželství má zásadní vliv na pracovní život," říká jeden z autorů výzkumu. "Vidím to sám na své ženě. Ona je ta nejzorganizovanější osoba, kterou znám. Zvládá péči o rodinu, náročnou práci, svoje koníčky, a ve všem se jí daří. Její svědomitost mi ze začátku lezla na nervy - do doby, než jsem si uvědomil, že jen proto, že vedle ní tolik vyniká moje lenost," popisuje.

"Zjistil jsem, že jediným způsobem, jak s leností bojovat a být produktivnější, je mít víc práce. Dnes toho zvládám stejně hodně jako ona, a jsem si jistý, že jsem to okoukal od ní."

Když si navíc uvědomíte, že váš partner je většinou osoba, s níž trávíte nejvíc času ze všech, zní to všechno ještě logičtěji. Chytáme od sebe nejen špatné návyky, ale i ty dobré.

Dokonale sladěný tým

Aby ale ona nakažlivá svědomitost partnerů skutečně nesla úspěchy na obou stranách, musíte být s partnerem stoprocentně sladěni a připraveni se respektovat. V praxi to znamená, že když má jeden náročnější období, druhý je ochoten ho v některých věcech zastoupit, podporovat ho a pomoci mu. Pokud tohle zafunguje, brzy se z vás stane stejně neporazitelný tým jako jsou Claire a Frank Underwoodovi.

Takže pokud jste doteď svému protějšku měli za zlé, jak moc pečlivý je, zamyslete se, jestli by nebylo fajn svůj názor přehodnotit a naopak si z jeho důslednosti vzít příklad. Možná to pomůže nejen vašemu vztahu, ale i kariéře. A jak známo, kdo je šťastný v práci, je šťastný i doma.

Objevila jsem, co mám v medicíně dělat. Zdraví někdy není v nabídce, říká paliatrička | Video: Daniela Písařovicová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama