reklama

Polygamní vztahy aneb Když jsou v partnerství víc než dva

Že je možné být spokojený na mnoho způsobů, je jasné, docela mě ale překvapilo, že dost partnerských vztahů netvoří dva lidé, ale tři, nebo dokonce čtyři.

Foto: iStock

Láska má mnoho podob a někdy nás zavede tam, kde jsme ani netušili, že lze normálně fungovat. Třeba do vztahů, kdy si jeden z partnerů najde milence nebo milenku, protože ve vztahu "něco", většinou tedy sex, skřípe. Jenže to není konec.

O nové lásce pak partnerce řekne, protože o ni nechce přijít, a ona mu takový paralelní vztah posvětí. A pozor, není to jen o tom, že lidé o své partnery nechtějí přijít, často jsou s takovým stavem věcí docela spokojeni.

Žijeme si ve třech - v jednom bytě

Nejsem žádný puritán a myslím, že je především důležité, aby byli lidé šťastní a nedělali ostatní nešťastné, ale o modelu tři ve vztahu jsem nikdy neuvažovala. Lence se ale osvědčil skvěle a napsala mi: "Vím, že vám budu připadat jako cvok. Ale manžela miluji, jsme spolu skoro patnáct let a vztah nám klape výborně. Tedy až na sex, v něm nám to nešlo už od začátku. Já jsem dost vášnivá a manželovi stačí jednou za půl roku. Bylo to tak i na začátku, i když vášně bylo přece jen víc, to je jasné. Přesto se ale skvěle doplňujeme a milujeme, opustit jsem ho nedokázala a on mě také ne. Je to tak pět let zpátky, kdy jsem mu řekla, že náš sexuální život je bída a já takhle dál nemůžu. Po pár dnech za mnou přišel a řekl mi, ať si najdu milence. Že o tom nechce nic bližšího vědět, ale že mám jednou týdně povolené dostaveníčko. Chvíli mi to bylo trapné, ale nakonec jsem si milence opravdu našla, on je skvělý a chápe nás. Má to doma podobné, i když vše před manželkou tají, protože ona by tak velkorysá nebyla."

Příběh pana Romana zní podobně, jen ještě o něco zajímavěji, protože jeho manželka a milenka v sobě našly zalíbení, dnes jsou z nich kamarádky a všichni tři dokonce žijí v jednom bytě.

A zase ten sex

Výše zmíněných příběhů jsem dohledala několik, většinou se partneři po zralé úvaze dohodli, dali si povolení najít milence, protože to v sexu z nějakého důvodu nefungovalo. Nejzajímavější případ, kterého jsem se dopídila, byl ale ještě dramatičtější. Paní Alice se zamilovala, s manželem se na ničem nedomluvili, sex jim celkem klapal, ale ona se zbláznila do mladšího kolegy Pavla a začala si s ním románek. Pikantní na tom všem bylo, že románek si začal i její manžel, jeho milenkou se stala manželka Pavla, milence jeho ženy. Jde vám z toho hlava kolem? Mně šla také. A nejdivočejší na celé situaci bylo, když se asi po roce celá situace provalila. Oba páry si zašli na společnou večeři a tam o všem mluvili; a mluvili tak dlouho, až došli k závěru, že to prostě potáhnou takhle ve čtyřech, dokud někdo neřekne stop.

Musím říct, že podobné případy mi připadají skoro filmově, ale je vidět, že se dějí i v reálném životě - a ne ojediněle. Myslete si, co chcete, ale to, že se lidé dokážou sejít a o celé situaci bez emocí mluvit a domluvit se, je podle mého názoru obdivuhodné…

Může být první českou rabínkou: Bude trvat, než se společnost z antisemitismu vyléčí | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama