reklama

Jste spolu zavřeni v nucené karanténě? Jde se ubránit partnerské ponorce

Situace, ve které jsme se všichni ocitli, je náročná a psychicky vyčerpávající. Nehledě na hrozbu nemoci, ale dochází i k zábavným momentům, protože být odsouzený k „nonstop partnerství“, mezi čtyřmi, leckdy malými stěnami, může být pěkný mazec. Jak takové úzké soužití přežít? Především to chce nadhled a smysl pro humor.

Foto: iStock

I když aktuální situace nijak humorná není, zkusme ji brát trochu s nadhledem. Musíte být spolu zavřeni doma a už druhý den cítíte, že vám začíná tak trochu "hrabat"? Zkuste se na věc podívat z jiného úhlu.

Berte to jako dovolenou

Karanténa není nic příjemného, téměř pro každého z nás je to nová situace. Zkuste tohle nedobrovolné vězení brát jako malou dovolenou. Často si stěžujeme, že nemáme dostatek času na své koníčky, na čtení, nové filmy… Tak teď ten čas máte. Dejte partnerovi prostor, každý si vyhraďte část bytu, jako své "teritorium", a tam se věnujte svým koníčkům. Třeba se zavřete do pracovny nebo obýváku a dočtěte rok rozečtenou knihu. Nebo se konečně pusťte do malování obrazu, který máte máte v hlavě. Partnera nechte, třeba ať okupuje v televizi sportovní kanál. Po dopoledni, kdy si uděláte radost věcmi, které si dlouho slibujete udělat, ho můžete překvapit dobrým obědem, a pak společně můžete kouknout na film, na který jste už dávno chtěli jít do kina.

Neplňte plán, není to třeba

Zkuste vypnout hlavu a nebýt nervózní, že neplníte pracovní plán. Není to lehké, ale pokud budete propadat hysterii, že musíte být doma, a vylévat si to na partnerovi, skončí to jen obrovskou hádkou. A byt se stane společným vězením. Pokud máte to štěstí, že můžete pracovat z domova, vyhraďte si na to každý den potřebný čas a zbytek věnujte zábavě, i té společné. Co třeba oprášit hry našeho dětství, karty, dámu, šachy nebo třeba Dostihy a sázky. Možná se vám to bude zdát nejdřív dětinské nebo nepatřičné vzhledem k situaci, ale opak je pravdou a nakonec se aspoň na chvilku vrátíte do dob bezstarostného mládí a trochu se pobavíte.

Sex se vždycky hodí

Možná si najdete čas popovídat si o vašich snech a přáních. O tom, kam byste rádi vyrazili na dovolenou, nebo jak byste chtěli zvelebit váš byt. Třeba se zasníte nad minulostí, zavzpomínáte na začátky vašeho vztahu, jak jste se seznámili. A třeba zjistíte, že příjemná dávka intimity, povídání a hezký sex jsou přesně to, co umí zpestřit i smutnou situaci, ve které se nacházíme. Tahle společná karanténa je trochu i příležitostí, jak se naučit být spolu bez toho, abyste si na pomoc brali kamarády. Aniž byste utíkali z domu za zábavou, nebo se schovávali za práci. Většina z nás to dělá. Jste jen vy dva a já věřím, že i když si všichni oddechnou, až tato situace pomine, můžeme díky ní udělat i mnohé pro utužení partnerských i jiných vztahů…

Melanie slaví 50 let. Tady jsou její největší maléry v úřadu první dámy USA | Video: Reuters, Associated Press
reklama
reklama
reklama