reklama

10 vět, kterými zaručeně vytočíte vašeho muže: Které z nich pronášíte doma vy?

Udělali jsme malý průzkum na téma mezilidské vztahy a máme pro vás pár zajímavých zjištění. Jedním z nich jsou věty, které obecně muži nesnášejí. Tak schválně, pronášíte je často?

Foto: iStock

S fungováním komunikace mezi něžným a silným pohlavím máme každá své zkušenosti. Někdy vytočíte svého partnera už jenom tím, že pronesete jednu jedinou nevinnou větu.

Naštvat chlapa není vlastně vůbec těžké. Ať už to děláme vědomě či snad si vůbec nedomyslíme následky, máme pár zaručených větiček, které dokážou pána domu dokonale rozvášnit. Nezasvěceným možná přijdou banální, věřte ale - v mnoha případech fungují spolehlivě!

Věta č. 1: Slíbil jsi mi, že…

Nejčastěji zmiňovaná věta od dam, ale také z druhé strany od těch, které to nejvíc štve. Přemýšleli jste někdy nad tím, co kouzelného se za těmito slovy skrývá, že následuje hromada výčitek či dokonce hádky? Ať už to je neustálé opakování ze stran žen nebo časté nesplnění povinností a úkolů, které byly požadovány po našich partnerech, tato věta funguje spolehlivě.

Věta č. 2: Už jsem ti to říkala několikrát!

Stará dobrá klasika. Kdo ji ještě od své partnerky neslyšel, ten je šťastný člověk. Ale ruku na srdce, i pánové nás tímto dokážou pořádně naštvat, a to ve smyslu, když se nám pokouší vysvětlit, proč musí být tak dlouho v práci nebo ve chvíli, kdy se nám stále nedaří pochopit, jak nahrávat své oblíbené seriály a filmy.

Do tohoto odstavce bychom zahrnuli i klasické: "JÁ TI TO ŘÍKALA". Patří to mezi TOP 5 nejčastějších spouštěčů partnerské hádky.

Věta č. 3: To, že to tak děláš ty, neznamená, že to dělají všichni

Co víc k tomu dodávat? Proč by měl partner dělat věci tak, jako všichni ostatní. Ve většině případů vás za čas stejně omrzí, že žijete pořád ve stereotypu. Važte si toho, že dělá váš muž věci sice trochu nešikovně, ale přeci jen po svém. Měřítko "všichni" je trochu nespravedlivé. Copak jsme byli u "všech" doma, abychom mohli posoudit, jak a co dělají? Ruku na srdce, tohle je prostě věta ze setrvačnosti, proto ji pánové raději přeslechněte, nás to asi jen tak nepřejde.

Věta č. 4: Já jsem si myslela, že…

U toho se na chvilku zastavíme. Čtenářky často zmiňovaly, že stačí jen vyslovit začátek, kouzelné slovíčko "myslela", a už je oheň na střeše. Mohly bychom se trochu urazit, protože, co je na tom strašného, když začneme přemýšlet? Není to zas tak ojedinělý jev nebo ano?

Ale je to trochu jinak. Když začnete pátrat z druhé strany, nejde ani o to, že přemýšlíme. Spíš jde o to, co po prokletém "že" následuje. Většinou naštve až pokračování typu: …že půjdeme spolu, že budeš dnes výjimečně domaže jsi to měl udělat jinak, že si oblékneš tu kravatu, že bychom šli do divadla atd.

Věta č. 5: Co kdybychom vymalovali/vytapetovali

Tato slova jsou zaručenou solí do otevřené rány. Komu by se chtělo malovat či tapetovat? A jak se nám pánově svěřili, rozhodně z té práce nadšení nejsou, protože to vždy dopadne tak, že je jim vyčítáno, jak nekvalitně své řemeslo odvedli.

A i když se jich samotné malování netýká, jen představa stěhování, bordelu nebo snad schované televize pod igelitem na tři dny, je přivádí k šílenství. Nehledě na to, že jsme vážně šílené, když jde o vybírání nové barvy, a pokud se pánové nechtějí do zdlouhavého procesu zapojit, nechme je raději v klidu být!

Věta č. 6: Ty jsi celá tvoje maminka/tatínek

Někdy je tím až rozesmějete, většinou ale nejde o žádné terno. V jednom se shodnou obě strany, jde spíše o situaci při výměně názorů, kdy už dámy nevědí, kam by rozhovor zavedly či jak zaútočily, tak se začnou ohánět svými tchýněmi či tchány.

Věta č. 7: Je potřeba udělat…

Opravdu úžasné slyšet z úst své lásky hned ráno. Nejlepší je, když k tomu na stole přistane ještě celý papír se seznamem činností. Ne, že by pro nás nechtěli nic udělat, ale jde o to, že se jich před tím vlastně nikdo nezeptá na jejich program a zda mají vůbec čas. 

Nehledě na to, že se v seznamu objevují i zbytečnosti, které buď sami dobře vědí nebo jde naopak o takové "kraviny", nad kterými nemá cenu ani diskutovat.

Věta č. 8: Měl bys začít posilovat/hubnout

Nad tím se každý musí pousmát, že? Ale pánové a jejich ego to vidí jinak. Už to, že snášejí naši náladovost, když zrovna držíme dietu nebo se trápíme v posilovně, by jim mělo přidat nějaké body k dobru a netrápit je podobnými prosbami.

Na druhou stranu se právě za touto větou často skrývá prosba. Byly bychom rády, kdybyste nás v dietě podpořili tím, že nebudete v neděli k obědu vyžadovat vepřové koleno a místo večerního fotbalu s námi vyrazíte třeba na procházku.

Věta č. 9: Musíme si promluvit!

Nejde o klasické sdělení, po kterém se pánové naštvou - ale určitě je polije solidní horko.

Za "musíme si promluvit" se toho totiž může ukrývat opravdu hodně a nebudeme si nalhávat, že jde vždy jen o příjemné oznámení. Ať už jde o výslech ohledně podezření na milenku, rozbor současného stavu vašeho manželství či partnerství nebo jen nevinné a (radostné) oznámení o tom, že jste těhotná, pak věřte, že pánové už jsou po této větě připravení na pořádnou "jobovku".

Věta č. 10: Je ti něco?/ Neděje se něco?

Patří mezi nejhorší otázky, které partnera vytočí k nepříčetnosti. Pokud se ženy žádné odpovědi nedočkají, většinou ji zopakují tolikrát, že muž naštvaně vykřikne: Jo! Jsem naštvaný. Jednoduše musíte svým polovičkám věřit. Když odpoví, že se nic neděje, tak tomu tak opravdu je. Nevytvářejte si domněnky, až se začne něco dít, poznáte to díky své intuici.

Kontra: Neumíme sdílet veřejný prostor. Řidiči často netuší, jak nebezpečná je to hra | Video: Michael Rozsypal, Daniela Drtinová

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama