reklama

Pro lepší sex: Jaký jste typ milenců podle indiánského učení?

Proč je důležité vědět, jaký typ milence jste vy a jak to má váš partner?

Foto: Thinkstock

Často se v páru nesejdeme tak, abychom měli rádi stejný druh milování, říkají manželé Komedovi ze Školy Umění milování, kteří vedou semináře a workshopy na témata, jak spolu žít šťastně. Podle nich je důležité poznat, jaký jsem já sám typ a jaký typ milence je partner.

Jejich učení vychází z indiánské Quodoushky, kterou se učili na Havaji. Podle něj existují čtyři typy milenců, v nichž je dobré se zorientovat:

Vodní typ

Chce dlouhou romantickou předehru. Svíčky, horkou lázeň. Je velice empatický, takže odměnou vám bude splnění téměř jakékoliv představy.

Vzdušný typ

Milenec nebo milenka chce obdiv, slova, filozofování. Pokud ho chcete zaujmout, mluvte, mluvte, mluvte. Pokud chcete rozvášnit vzdušnou milenku, šeptejte jí zamilovanou báseň.

Zemitý typ

Ten se chce milovat kdekoliv a téměř kdykoliv, rychle a vášnivě. Nepotřebuje slova, romantiku ani dobrou večeři. Miluje přes tělo, dotyky, smyslnost.

Ohnivý typ

Chce energii rozprostřít do celého těla, a ne ji cítit jen v pohlaví. Dokáže nejlépe několikanásobné nebo celotělní orgasmy.

Ve hře je ještě pátý typ

Odlišnost typů v páru je většinový případ. Jen výjimečně se v páru typy milenců na začátku shodují. Pátý typ milence nebo milenky zahrnuje všechny typy. Ne že by byl někdo tak geniální a zvládal přirozeně všechny.

Poznejte všechny

Milencem středu kruhu bychom se měli stát všichni, pokud nechceme rezignovat a ve vztahu – zejména dlouhodobém – jen přežívat, dělat kompromisy, nebo dokonce žít sexualitu jen podle jednoho.

Podle indiánů je nejlepší cestou, pakliže chceme být lepšími milenci a nezažívat jen chvilkovou orgastickou slast, ochutnat kvality všech typů milenců a naučit se je. Dovedou vás k tomu techniky, které jsou většinou spojené s dýcháním a vědomým dotekem. Pro každý typ milence je vzrušivý jiný dotek. 

Jak se znovu naučit milovat sexualitu?

V dlouhodobých vztazích nastává v sexualitě jakési vyhoření a více se týká žen. "Potřebujeme znovu objevit radost ze sexuality, kterou je nám schopna přinášet. Velmi nám pomůže porozumění, že je to jeden z nejzdravějších a nejpřístupnějších způsobů, jak svému tělu dopřávat hormony štěstí," vyzdvihuje přednosti milování Kateřina Komedová a z vlastní zkušenosti ví, že pro ženy je to na začátku především o schopnosti uvolnit se, odevzdat se a být tady a teď alespoň po dobu intimního setkání.

Často se páry dostávají do situace, kdy jeden chce sex méně. Takovým párem byli i Komedovi. "Bála jsem se, když se blížil manžel k ložnici," vzpomíná Katka na dobu, kdy se cítila už jen jako pečovatelka tří dětí. Když se partneři naučí novým druhům doteků, pomůže to i tomu, kdo v sexualitě vyhořel. "Pokud má třeba vodní typ ohnivou milenku, nemůže ji pořád jen dávat doteky jako stojatá voda," poznamenává Jan Komeda. "Musí sám v sobě oheň probudit."

Zemitý typ svými rychlými způsoby milování kdekoliv, když ho přepadne chuť, může větrného milence vylekat. Bude muset příště s sebou vzít filozofickou knihu a pokusit se svého partnera svést myšlenkami. Větrný typ si na oplátku příště užije i při rychlovce na netradičním místě, protože ví, že občas přestat myslet a být tady a teď moudří lidé doporučují.

"My jsme spolu 19 let a já ho díky práci na sobě a díky společné práci na našem vztahu miluju čím dál víc," dodává Kateřina tak neodolatelným způsobem, že jí to prostě věříte.

Dara Rolins: Nehoda mě semlela. Z bulváru mi bývalo do breku, teď mě potřebuje | Video: Martin Veselovský
reklama
reklama
reklama