reklama

Jak si přitáhnout do života lidi, se kterými vám bude dobře

Říká se, že pokud chceme poznat sami sebe, měli bychom se podívat na pět lidí, se kterými se nejčastěji vídáme. Jejich vlastnosti budou nějakým způsobem reflektovat ty naše.

Foto: iStock

Znáte takové osobnosti, jejichž přítomnost vás nabije pocitem, že zvládnete cokoliv? Nebo na vás působí jako pohlazení? Trávit čas s takovými lidmi je nejen příjemné, ale i užitečné.

Vlastnosti, které bychom měli hledat u druhých, jsou empatie, klid, respekt, určitá forma nesobeckosti. Lidé, kteří se k sobě a ostatním chovají dobře, jsou výjimeční, ale zároveň důležití spojenci. S nimi si totiž můžeme vybudovat zdravé vztahy, které nám pomohou se neustále zlepšovat a pracovat na sobě.

Jak poznáte osobnosti, které ve svém životě potřebujete?

  • Dobře se znají, ovládají své emoce. Chovají se aktivně, nikoliv reaktivně.
  • Jsou empatické, mají soucit s druhými. Dokážou se na situaci dívat také pohledem někoho jiného než jen sebe.
  • Jsou tolerantní. I když nesdílí něčí názor, respektují ho.
  • Jsou poctiví a upřímní. Dokážou vám doopravdy říct svůj názor.
  • Chovají se ke všem stejně.
  • Přistupují ke svému životu samostatně, nestěžují si pořád na okolnosti.

Lidé, kteří vás nabijí pozitivní energií, vědí, co potřebují. Umí říkat ne, nebudou ztrácet čas nebo peníze kvůli něčemu, o čem vědí, že jim neprospěje. Nemá smysl si ale takové osobnosti idealizovat, protože nejsou dokonalé. Všichni děláme chyby, jen s takovými lidmi je příjemnější být a v případě krize jsou důvěryhodnými spojenci a pomocníky.

Co nám přinese vyrovnaný a sebevědomý známý?

  • Vztah založený na dospělém uvažování.
  • Máme pocit harmonie a klidu ve svém životě.
  • Můžeme se u takových známých a přátel hodně naučit.
  • Dobré vztahy výrazně zlepšují kvalitu života.

Jak si přitáhnout takové osobnosti do svého života?

Především si stanovujte hranice. Dávejte svému okolí najevo, jaké chování k sobě tolerujete, jaké už nikoliv. Toxičtí lidé odejdou sami, jejich místo zaujmou ti, kteří vás budou respektovat.

Přestaňte se tolik spoléhat na názor ostatních. Nepotřebujete od ostatních potvrzení, že jednáte správně. Nemohou mít také zodpovědnost za vaše rozhodnutí, to leží vždy jen ve vašich rukách.

Analyzujte své chování. Ke komu se chováte toxickým způsobem, koho naopak podporujete? Vnímejte, jak reagujete na nejrůznější situace, podívejte se do svého nitra a na emoce, které prožíváte. Takový výlet do své duše vám pomůže uzdravit své vztahy.

Dejte na svůj pocit. Když se bavíte s někým, je vám příjemně? Pokud ne, nemá smysl nic lámat přes koleno.

Čím pozitivnější lidi ve své blízkosti máte, tím lepších budete dosahovat výsledků v zaměstnání, budete mít dobrou náladu, a tedy silnější imunitu.

Macaulay Culkin se vyjádřil k odstranění Trumpa v Sám doma 2. Podpořil bizarní nápad | Video: Martin Krepindl
reklama
reklama
reklama