reklama

Má opravdu zájem, nebo si chce jen užít? Jak se vyznat v mužských signálech

Není to jednoduché, ženské a mužské myšlení je, převážně, hodně rozdílné, a tak se někdy vyznat v mužských „signálech“ je těžší než se naučit sanskrt. Dobrá zpráva je, že takový malý „slovníček“, co znamená v mužské řeči, když…, vám přinášíme v tomto článku.

Foto: iStock

Na začátku je nutné si říct, že každý je originál, tak ani následující signály nejdou zobecnit na každého muže. Přesto na webu Psychology Today nedávno vyšel zajímavý článek, který se zabývá mužskými signály a řečí těla.

"Tímto výzkumem nepřinášíme ženám návod na každého muže na světě, ani jsme se o to nesnažili. Přesto u vybraného vzorku mužů tyto signály znamenají, že má o ženu zájem," píše šéfka výzkumu, psycholožka Mary Ivory. Jaké poznatky výzkum přinesl?

Rozhodnost nečekejte

Je zajímavé, že i když jsou muži obvykle proti ženám mnohem pragmatičtější a přímočařejší v jednání, v lásce a namlouvání to neplatí. Tady často ztrácí pevnou půdu pod nohama a jejich signály, zejména ty verbální, jsou dost nejasné. Pokud už jste spolu chodit začali, vězte, že mnoho mužů, zejména těch, kteří slovy neplýtvají, berou sex a sexuální hrátky jako důkaz lásky. Pokud jste zatím ve fázi namlouvání, zaměřte se na následující signály.

Načechrávání peří

Když se zaměříme na gesta u mužů, které teprve poznáváme, tak vězte, že znalost zvířecí říše je nám v namlouvání nápomocná. Mužští samečci se totiž chovají jako ti zvířecí, když se jim žena líbí, začínají se nevědomky "naparovat". Upravují si kravatu, svetr, triko… stoupají si "frajersky", tedy palce zavěsí na kapsy, nebo za poutka od pásku, stojí rovně, nohy lehce rozkročené, aby zdůraznili svou výšku a mužnost.

Oční kontakt

Právě souhra očí je a bude vždy velmi zásadní. Pokud se vám muž, který si tak trochu "načechrává peří", jak je uvedeno výše, navíc dívá do očí a váš zájem se snaží očním kontaktem udržet co nejdéle, případně se ještě mile usmívá, je podle výzkumu Mary Ivory celkem jasné, že ve vás našel zalíbení.

Narušení osobní zóny

Pokud jste ho zaujala a přitahujete ho, je pro něj důležité, aby byl u vás co nejblíže, to je přirozený instinkt. A tak často naruší vaši osobní zónu, třeba tím, jak blízko se k vám postaví, nebo se vás potřebuje často dotknout, vzít za loket… To není v běžné komunikaci obvyklé, spíše naopak, kromě výjimečně vřelých lidí, kteří se takto chovají ke každému, si většina z nás spíše drží odstup.

Zpátky ke slovům

Základní řeč těla je tedy jasná a upřímně, není vůbec špatné se ji naučit "překládat", protože nelže a leckdy za nás mluví, aniž chceme. Zatímco u slov už jde o to, jestli je muž mistr komunikace, nebo introvert, který řekne slovo za hodinu, jeho řeč těla pak napoví nejvíce.

Ale zpátky ke slovům. U komunikace je asi nejzásadnější, aby vůbec byla. Pokud s vámi muž mluví, jen když se potkáte, nebo když se mu ozvete vy, není to v pořádku a je to signál, že mu na vás nijak zvlášť nezáleží. Naopak, pokud si s vámi rád povídá, nebojí se sem tam odhalit i nějakou slabinu, ptá se na váš názor nebo na vaši minulost, je vidět, že jste ho zaujala. I pokud už máte jistotu, že mu nejste lhostejná, je ale důležité odhalit, jaké s vámi má úmysly. "Pokud se rád vychloubá úspěchy u žen, a neopomene zdůraznit, jak je skvělý milenec, a rád vypráví i o tom, jak dobře se mu daří v práci, je to signál, že ho přitahujete, ale spíše jako milenka: Naopak pokud s vámi rád probírá svůj i váš život, zážitky a občas padne i nějaké to slovo o budoucnosti, je dost pravděpodobné, že by si s vámi rád začal vážnější vztah," uzavírá psycholožka Ivory.

Snížit penze komunistům je důležité gesto, o peníze by přišel i Ondráček, říká Blažek | Video: Daniela Písařovicová
reklama
reklama
reklama