reklama

Jak žít v otevřeném vztahu a nezbláznit se. Psycholožka radí, na co si dát pozor

Přizvat do monogamního vztahu další osoby nese podle psycholožky svá rizika. Upozorňuje, že otevřený vztah může přinést situace, které by člověka ani nenapadly. Teprve v momentě, kdy nastanou, může pár zjistit, že jsou pro něj zraňující. Odbornice radí, jak takové situace minimalizovat a jak s nimi následně pracovat.

Každý pár by si měl nastavit svá vlastní a jedinečná pravidla. Prohlédnout grafiku
Každý pár by si měl nastavit svá vlastní a jedinečná pravidla. | Foto: Shutterstock

Podle loňských dat seznamovací aplikace Hinge jeden z pěti uživatelů a uživatelek zvažuje otevřený vztah. O nemonogamním vztahu vypráví také nový český film Hranice lásky, který měl premiéru v listopadu. Mladý pár v podání Hany Vagnerové a Matyáše Řezníčka se po několika letech rozhodne stýkat také s jinými partnery a partnerkami. Snímek mapuje, jak může takové "otevření" probíhat a na co si je třeba dát pozor.

Psycholožka Zdeňka Pospíšilová radí, jak nemonogamní vztah otevřít, jak o něj pečovat, jaká pravidla nastavit a proč neplatí, že jsou nemonogamní lidé nevyspělí. Podívejte se na její doporučení do galerie. 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama