reklama

Dřív byl sex můj koníček, teď nemám chuť. Co dělat?

Celý život jsem sex zbožňovala, potřebovala ho pravidelně, experimentovala a nikdy neměla dost. A ještě nedávno jsem si pochvalovala, jakého mám doma bezva muže, který má úplně stejné potřeby jako já. Jenže najednou se něco zlomilo, a já na to vůbec nemám chuť ani náladu.

Foto: Profimedia.cz

Celý život jsem sex zbožňovala, potřebovala ho pravidelně, experimentovala a nikdy neměla dost. A ještě nedávno jsem si pochvalovala, jakého mám doma bezva muže, který má úplně stejné potřeby jako já. Jenže najednou se něco zlomilo, a já na to vůbec nemám chuť ani náladu. Co se mohlo stát?

S partnerem jsme spolu už osm let a vážně ještě před půl rokem bylo všechno v naší posteli naprosto ideální. Jestli se říká, že vášeň odchází po roce vztahu, pak u nás to rozhodně neplatilo. Pořád jsme si to užívali jako na začátku. A najednou, téměř ze dne na den cítím k sexu málem odpor. 

Nechce se mi do něj stejně jako třeba do mytí nádobí. A pořád přemýšlím, čím to může být, ale zatím jsem na nic nepřišla. Prošla jsem už spousty internetových článků a diskusí, jenže žádné důvody ztráty chuti na sex, které tam byly uvedené, na mě neplatí.

Je mi třiatřicet let, takže v přechodu snad ještě být nemůžu. Navíc se přece říká, že žena si sex nejvíce užívá právě kolem třicítky. Děti nemáme, takže se můj přístup k milování nemohl změnit ani kvůli porodu či únavě z péče o dítě.

Láska nestačí

V mém životě však neproběhly ani žádné jiné výrazné změny. Stres v práci mám pořád stejný, sportuji taky pořád stejně, antikoncepci jsem změnila naposledy asi před třemi roky a nic to se mnou neudělalo.

Ani ve vztahu žádné problémy nemáme. Nehádáme se o nic víc než předtím, nenašla jsem si jiného, a snad ani partner netouží po nikom jiném. Naopak se o mě hezky stará, mluvíme spolu a společně zkoušíme přijít na to, co se mohlo stát, že jsem se tak divně změnila.

On se navíc děsně snaží. Zkouší mě překvapit, bere mě na romantické večeře, nosí snídani do postele, ale já místo neodolatelné chuti na sex cítím jen vděk a lásku. Což je sice fajn, ale nestačí to.

Poslouchejte rádio Frekvence 1 online ZDE >>

Naštěstí on už za ta léta ví, co na mě platí a co se mi líbí, takže mě sice s velkým úsilím nakonec vzruší a milujeme se, ale já už si to tolik neužívám a také se mi prostě nechce mu dovolit, aby to jenom zkoušel, aby na mě sahal. Mnohem raději teď jen usnu v jeho náruči.

Kdyby se mi tohle stalo po tom zmíněném roce, asi bych to chápala, asi by to byl normální přirozený vývoj, kdy vztah nestojí jen na sexu, ale hlavně na té lásce, důvěře a společném životě. Proč by to ale přišlo až za osm let? Myslím si proto, že ani tím to nebude.

A protože se s tím nechci smířit, chci to vrátit zpět a být zase taková, jaká jsem donedávna byla, zkouším zjistit, čím to může být a co bych mohla udělat.

Poraďte prosím!

Vy jste asi moje poslední možnost, než se s mým problémem vydám za odborníkem. Proto se chci zeptat: Napadá vás ještě nějaký důvod, proč člověk, který si sex tolik užíval, na něj najednou nemá chuť?

Stalo se to někomu z vás také? A museli jste se s tím prostě smířit, nebo se vám to povedlo zase změnit a napravit? Budu moc ráda, když mi čtěnáři napíší svůj názor a zkušenosti. Asi chápete, že pomoc touto formou je pro mě příjemnější, než kdybych měla o svém sexuálním životě vyprávět nějakému cizímu doktorovi.

Moc vám děkuji!

Jana

Podobné téma se bude mimo jiné probírat i v dnešním pořadu Dámský klub na rádiu Frekvence 1.

 

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Pálím mosty: Po rozchodu mě žádná bývalá už nezajímá

Rozešel jsem se s přítelkyní. Na každého se smála

10 jídel pro sexuální zdraví mužůSkrytý poklad naproti Národnímu divadlu. Interiér Akademie věd je impozantní | Video: TV Architect

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama