reklama

Co si muži OPRAVDU myslí o vašem těle?

My řekneme "ošklivá", muži řeknou "sexy". Co si muži OPRAVDU myslí o vašem těle?

Foto: Profimedia.cz

Když se podíváme ráno do zrcadla, vidíme křivé zuby, směšné prsty, vtipně baculatá kolena nebo široká ramena. Seznam by klidně mohl pokračovat dál, ale ten šok, když zjistíme, že pánové sledují zcela jiné věci. Jak muži OPRAVDU vidí naše tělo?

Většině z nás sebevědomí nedovolí připustit si ten fakt, že se svému partnerovi prostě líbíme. Když my vidíme chyby, musí je vidět i on, že? Ale ona je pravda úplně někde jinde.

Když jsme zaslepené

"Když mi bylo 15 let, musela jsem jít na operaci kvůli vybočeným palcům na noze, dodnes nenávidím slovo "vybočené". Výsledek byl takový, že jsem na každé straně palců měla dlouhé jizvy, jeden zůstal trochu křivý a druhý byl o centimetr kratší. Věděla jsem, že kvůli palcům si žádného kluka nenajdu. Nohy jsem všemožně schovávala a radši se s nikým nedávala do řeči. A teď? Je mi 28 let a jsem vdaná. Když se muže zeptám, co ho na mně upoutalo jako první, řekl, že mi ofina neposedně sklouzávala do očí. Vtipné je, že těch křivých palců a jizev si během třech let vztahu vlastně vůbec nevšiml," napsala nám paní Dita.

V jakém bludu to vlastně žijeme? Co nás nutí řešit své nedostatky a vůbec je vlastně takto vnímat? Nejspíš proto, že netušíme a v podstatě ani nechceme vědět, co si muži doopravdy o našem těle myslí.

1. Muži vidí to, co je na vás ŽENSKÉ

Teď před létem by bylo dobré vědět, čeho si všímají jako první, že? Opravdu nehledejte žádný chyták. Vidí tu část těla, která z nás dělá ženy, tedy prsa, boky, zadek, křivky a vlastně i chůzi. Celulitidy, strií a vrásek kolem očí si rozhodně nevšímají, takže zachovejte klid.

"Já opravdu u holky nic neřeším. A proč si jí všimnu? Prostě proto, že se na mě hezky usmála. Určitě ale nebudu tvrdit, že jsem se nepodíval na pěkný výstřih nebo si nevšiml kalhot, které jasně určovaly křivky jejího těla." (Jirka B.)

"U mě se první pohled liší, zda ji vidím zepředu, či zezadu. Jsem prostě chlap, tak si buď všimnu zadečku, nebo se rád podívám na prsa." (Ivan B.)

2. Muži vidí to, co vás dělá JEDINEČNOU

Mezera mezi předními zuby, přijde jim sexy, jinak vytočený prst na ruce? Roztomilé. Pokud se bojíte, že si hned napoprvé všimnou vašeho faldíku na bocích, omyl, je moc blízko zadečku, nemají čas něco takového řešit. A když už si uvědomí některé tyto "odporné" části (slovo odporné před nimi nikdy nezmiňujte), většinou je berou jako bonus, něco navíc, co máte jen vy. Děsivé? Ne, pravdivé.

"Nikdy jsem neřešil, co partnerka na svém těle pořád zkoumá a proč se tváří při pohledu do zrcadla tak kysele. Ale když jste se mě zeptali, co si na ní vybavím opravdu jedinečného, pak nejspíš malé a roztomilé čárky kolem očí, když se zasměje, a jak se kousne do rtu, když je nervózní." (Michal F.)

3. Vidí to, na co neustále UPOZORŇUJETE

Pomlouvání vlastního těla. Špatná vlastnost žen. Neustálé řešení "kritických partií" už zničilo nejeden vztah. Je opravdu unavující, když každé ráno pánové vidí, jak se před nimi nakrucujete v kalhotkách a mačkáte si stehna se slovy, jsem ošklivá, jsem tlustá, mam celulitidu...

Nikdy neupozorňujte na svoje mindrákyPartner si totiž nejspíš doteď nevšiml, že byste měla širší boky či stehna. Nechte se obdivovat taková, jaká jste. Klidně si vezměte šaty bez ramínek či se svlékněte do sexy prádélka, uvidíte, že z jeho strany nepadne jediná stížnost. A spekulace typu: "Partner si jistě myslí, že mám tlusté ruce, ale nechce mi nic říct," na ty rychle zapomeňte. Muž to prostě buď řekne, nebo si takové věci obvykle nemyslí.

"Nenávidím, když za mnou partnerka přijde s tím, že nesnáší svůj nos, protože je trošku nahoru. Ale víte co? Já ho mám rád. Je hrozně sexy, když se usměje a lehce přikrčí nos. Ale vždy mi příjemný pocit zkazí do minuty to, když řekne, že je odporná. Nemá cenu ji přesvědčovat, a když mlčím, zase špatně. Kdyby se jen usmála a neřešila zbytečnosti, mohl bych jí v klidu říct, že její úsměv mám rád právě pro ten její nos, takto raději nic neříkám." (Tomáš G.)

Muž miluje skutečnou ženu

Samozřejmě že se rád podívá na hezkou nahou holku. A je jasné, že budeme neustále bombardované kráskami z reklam, billboardu či z časopisů. Ale obraz "dokonalosti" nikdy nebude konkurencí skutečné ženy. Pánové nikdy nedají přednost prohlížení časopisů před živou dámou, která vedle nich sedí, voní a hezky se na ně usmívá.

Jistě že je potěší, když se o sebe budeme starat, pěkně se pro ně oblékneme či se jinak "vyfikneme", jen nechte stranou své zbytečné stresy a netrapte se tím, jak schovat vrásky nebo zda si snad nevšimne toho, že máte o něco širší lýtka než ta dáma z plakátu, co jste viděla. Muži nás vidí OPRAVDU jinak!

Také před zrcadlem řešíte své tělo? Co má partner na vás nejraději? Myslíte si, že malá sebedůvěra u ženy může zničit vztah? Napište nám v diskuzi pod článkem.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Jak se motivovat ke cvičení? Zkuste motivační citáty

7 jídel, kvůli kterým hloupneme. Některá vás překvapí

Zahrada ve stylu Provence: Dekorace dýchají romantikou


Chystá vláda super úřad na sledování lidí? Je to klíč k řešení epidemie? | Video: Martin Veselovský, DVTV
reklama
reklama
reklama