reklama

Co čekáme od vztahu: Jak to vidí muži a jak ženy?

Vášeň a stav zamilovanosti bohužel není na celý život. Stejně by vám to nestačilo. Aby se váš vztah rozvíjel a vydržel, je dobré si uvědomit, co vlastně jeden od druhého chceme.

Foto: iStock

Na téma vztahy existují stovky nejrůznějších odborných výzkumů a studií. Ve výsledku se většinou shodují v tom, že ženy potřebují cítit, že je má muž rád. Pánové zase touží po našem obdivu. Já jsem toho názoru, že muži i ženy potřebují hlavně vědět, že pro toho druhého mají nenahraditelný význam.

A že skutečná láska se obejde bez různých emancipačních kejklí, které jsou tolik populární v posledních letech. Málokterá z nás si přizná, že nás různé triky a rady, jak si podmanit muže, trochu poznamenaly. S psychoterapeutkou pro děti a dospělé Lucií Mucalovou jsme pro vás sestavily přehled nejdůležitějších "požadavků", které máme na své partnery a oni na nás. 

On od vás:
1) Pozornost: "Muži nepotřebují, abychom my ženy byly oddané ovce bez vlastního života, které zatleskají všemu, co on udělá. Potřebují hlavně vědět, že jsou pro nás důležití. Dejme mužům pocítit, že nemají konkurenci," říká Lucie Mucalová.

2) Respekt: Neustálé sekýrování a kontrolování vztahu neprospěje. Žena tím získá maximálně přehled nad vším, ale k čemu jí bude, když od ní (takové semetriky) muž dříve nebo později odejde?

3) Pořád se neptat: Hlavně ne na jeho pocity. Pokud o nich muž nechce mluvit sám od sebe, nedolujte to z něj a respektujte, že je v tomhle smyslu uzavřený. Buď s tím jednoho dne přijde sám, nebo také ne. I s tím se musíte smířit.

4) Její sebevědomí: "Žena, která se neustále shazuje a je plná mindráků přestává být velmi brzy přitažlivou. Vnímání vlastní hodnoty hraje ve vztahu velmi podstatnou roli," říká Lucie Mucalová. Nezapomeňte, že máte být jeho partnerkou, ne malým dítětem hledajícím ujištění, že je úžasné. 

5) Sex: Muži se sice rádi dívají na porno, ale v reálném životě chtějí co nejpřirozenější ženu z masa a kostí. Sexuální fantazie a potřeby nejsou většinou jedno a to samé. Muži taky ocení ženu, která v posteli nehraje komedie a umí si říct. O všechno.

Vy od něj:
1) Pomoc: I když už jsme zvyklé, že všechno zvládneme samy, je to blbost a kopeme si tím hrob. Pomoc potřebujeme. Ať už tu praktickou každodenní, nebo tu duševní ve formě sdílení. Tak si nehrajme na hrdinky.

2) Komunikaci: To je asi ta nejtěžší disciplína pro obě pohlaví, protože obecně mezi lidmi komunikace vázne. A když k tomu připočteme fakt, že muži nejsou příliš sdílní, je zaděláno na malér. Poraďte proto svému partnerovi, že když už s vámi nechce mluvit, ať vás aspoň vyslechne. Vždyť není potřeba, aby vám radil a hledal řešení vašich problémů. Prostě ať je jen duchem přítomný a poslouchá. 

3) Oporu: Chceme muže, jemuž se můžeme zhroutit do náruče v okamžiku, kdy je toho na nás moc. A v tu chvíli je nám fuk, že projevíme svou slabost a křehkost. Bohužel muž - opora už je dnes "nedostatkovým zbožím", a tak mnohdy své silné paže, srdce a mysl dáváme všanc my, ženy.

4) Sex: Potřebujeme ho taky. Jen pro nás není tak často ventilem, ale má spíš funkci podporující vztahovost. "Muži by neměli zapomínat na hýčkání a objímání žen. Možná je to pro ně někdy nepochopitelné, ale usnout v objetí pro nás bývá někdy víc než skvělý sex," říká Lucie Mucalová.

5) Úctu: I ženy potřebují cítit, že si jich muž váží proto, že jsou, jaké jsou, a to se i všemi nedostatky. Neustálá kritika ještě nikdy nikomu výrazně nepomohla. "Žena také velmi ocení činy, které pro ni muž vykoná. V tomto případě mají činy velký náskok před slovy, jež jsou obecně pro ženu určující. Chytrá a zkušená žena už totiž ví, že v mnoha životních situacích jsou slova opravdu jen slova a pak… skutek utek," dodává Lucie Mucalová.

Potřebuju se zpovídat jako člověk, lidi na balkóně sbírám jako Pokémony, říká Třeštík | Video: DVTV
reklama
reklama
reklama