reklama

Prozradíte toho moc a chcete se vídat. Čím ještě můžete odpudit potenciální partnery?

Muži a ženy často potlačují, kdo doopravdy jsou, jen proto, aby se druhému zalíbili. Prozrazujete toho o sobě příliš a nedáváte najevo zájem? Podle vědců tím ztrácíte na své přitažlivosti. Pročtěte si šest věcí, kterými - možná úplně zbytečně - odrazujete potenciální partnery.

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Pokud chcete udělat na druhého dojem, je podle psychologů lepší eliminovat nežádoucí vlastnosti než ztrácet čas přidáváním těch žádoucích. "Pokud bychom chtěli nežádoucí vlastnosti zakrýt těmi nechtěnými, stejně brzy vyplavou na povrch. Jak řekl Werner Erhard (americký autor a lektor - pozn. red.), je to, jako byste na hnůj položili koláč. Ten hnůj vždy do koláče prosákne," říká koučka vědomých vztahů Eva Andriessen. 

Ta také dodává, že se ve své praxi často setkává s ženami i muži, kteří potlačují, kdo jsou, jen proto, aby se zalíbili. "Neustále analyzujeme, co dělat a jak se zachovat. Chybí nám autenticita a svobodné sebevyjádření, které by mělo přirozeně vycházet z našeho sebevědomí a pocitu vlastní hodnoty," podotýká Andriessen. 

Podívejte se do naší galerie v úvodu článku na šest věcí, kterými - možná úplně zbytečně - ztrácíte na přitažlivosti. 

reklama
reklama