reklama

Čekáte na prince? Nejsou!

Ale buďte v klidu, s princeznami je to velmi podobné. Ne že by "nebyli lidi", ale jaksi se nedostává "těch pravých". Nebo nám jen chybí tolerance? Odvaha? Nebo si jen neumíme pořádně říct o to, co chceme? Nebo si o to řekneme tak, že nás "ti praví" obejdou velkým obloukem!

Foto: Profimedia.cz

Ale buďte v klidu, s princeznami je to velmi podobné. Ne že by „ nebyli lidi", ale jaksi se nedostává „těch pravých". Nebo nám jen chybí tolerance? Odvaha? Nebo si jen neumíme pořádně říct o to, co chceme? Nebo … si o to řekneme tak, že nás „ti praví" obejdou velkým obloukem!

Nacházíme se stránkách magazínu pro ženy, nikoli pro dorostenky. Těm jejich sny o princích na bílých koních ještě chvilku ponechme, i ty prince nechme přemítat o princeznách. My ostatní však pojďme ještě na chvilku do reality, která nastává, když se dostaneme do situace, že se staneme nezadanými ve věku dospělém. A kdy nechceme nezadanými zůstat na doživotí.

Jen kamarádské upozornění, nic jiného…

Minule jsme hovořili o tom, že slogany typu SAMOTA TÍŽÍ a DLOUHO TĚ HLEDÁM dosáhneme zcela opačného efektu, než zamýšlíme, že ukňučenkyně a ukňučenci nejsou příliš sexy na to, aby si je někdo s chutí sebral tam, kde je někdo jiný před dlouhou dobou zanechal. Dovolil bych si z pozice muže upozornit na několik dalších sloganů, díky kterým se vám může muž vyhnout obloukem. Avšak pozor! Já si z vás nechci utahovat! Vím, že nejste hloupé, že to myslíte dobře a férově a prakticky. Chci jen kamarádsky upozornit, že řadu věcí prostě chlap chápe trochu jinak, že si někdy úplně zbytečně škodíte, že si toho slušného a pořádného chlapa úplně zbytečně vyplašíte či odeženete. Mohly byste mi věřit už proto, že jsem také tím, kdo už nějakou chvilku sám hledá a váží, kdy se přiblížit a kdy prchat.

Nechcete být sami? Zkuste štěstí na Jiskření.cz

"Hledá se táta!"

Mám-li začít od sebe, pak mé děti, na jejichž výchově jsem se podílel, jsou za prahem dospělosti, děti mám rád obecně, rozumím si s nimi, tedy jsem jakýmsi použitelným univerzálem jak pro případné soužití se stávajícími dětmi budoucí partnerky, tak kategoricky nevylučuji ani možnost pořízení nového lidského mravence. Přesto se děsím a obcházím. A myslím, že mnoho mužů činí totéž.

Za zdánlivě nevinnými větami typu „kluk potřebuje pevnou ruku", či „jsem na všechno sama" zkušenější muž vytuší, že se ani tak nehledá partner, jako spíše krotitel nezvladatelného pubescenta, nebo dodavatel rodinných financí a služeb. Jenže chlap chce být především tím žádoucím  partnerem. Je-li jím, pak se dobrovolně a rád ujme i toho ostatního. V opačném pořadí to nefunguje.

Další skupinou žen, kterých se muži bojí, jsou ty, které v řádcích či mezi nimi sdělují: „Chci dítě. Rychle!" Vlastně by to mělo fungovat trochu tak - udělej mi dítě, a pak se uvidí. Chápu, že biologické hodiny tikají, ale který muž se požene do prosté pozice hbitého oplodňovače ženy, která dává najevo, řečeno s trochou nadsázky, že by se snad nechala oplodnit i od orangutana, když to bude hned a pokud by jí někdo zaručil, že dítě nebude mít fazónu zcela po tatínkovi. Normální muž chce mít dítě se ženou, kterou miluje. Někdy i ten muž, který už dítě neměl v plánu. Nechtějte oplodnit teď hned, poskytněte muži prostor k tomu, aby se do vás zamiloval a chtěl vás oplodnit. Pokud neposkytnete, obejde vás. A toho orangutana vám tedy nepřeju…

"Chci zajištěného muže!"

Zcela chápu ženy, které se nechtějí stát pouhým poskytovatelem přístřeší a teplé stravy, které nechtějí za muže, který si „hledá práci" po hospodách, platit alimenty a další složenky. Dostávám množství dopisů od žen, které si naběhly, které v dobré víře proinvestovaly kapitál finanční i srdeční s nějakým budižkničemem. Prosím, nepřežeňte to v dobré víře zase na druhou stranu.

Akcentace slova ZAJIŠTĚNÝ v mnoha mužích vyvolává představu, že urgentně potřebujete milionáře. Že očekáváte bezpracný život v luxusu. A vy to můžete myslet jinak a dobře a muž to prostě pochopí takto. Nechcete-li živit nějakého lempla, chcete-li chlapa, který má pravidelný příjem, napište PRACOVITÝ. Uvidíte, že reakce mužů budou podstatně četnější a vstřícnější. Že vás ti muži, pro které je vydělávání peněz a starost o zabezpečení rodiny samozřejmostí, přestanou se strachem v očích obcházet, a že tím dosáhnete snad i toho, že vás naopak začnou obcházet ti lemplové…

"Černovlasého harleyáře 37-40 let 185-190cm z Kolína"

„Jistěže je tohle trochu prča, ale jen zdánlivá. V reálu se neskutečně velká skupina žen podobným způsobem připravuje o neskutečně velké množství partnerských příležitostí. Čím více toho muži „předepíšete", tím méně mužů bude reagovat. Ale pozor, já vůbec neříkám: „Berte všechno!" Chápu, že lékařka bude mít zájem o schopného vysokoškoláka, že sportovní žena nebude chtít soužít s kavárenským povalečem, že vysoká žena nechce trpaslíka. Jen si uvědomte, že Váš výčet toho, co být musí, by měl obsahovat jen to nejdůležitější, případně by měl být oddělen od toho, co by bylo fajn a do plusu, ale co není úplně nebytné. Podrobný popis včetně barvy vlasů a očí, podrobný výčet sportovních, kulturních a esoretických aktivit, to vše totiž chlapy mate v tom smyslu, že mají pocit, že tím vším musí být, popřípadě to vše s vámi budou muset povinně a neodvolatelně absolvovat. Přitom je známo, že třeba společné zájmy a koníčky samy o sobě nejsou vůbec žádnou garancí pro dobrý vztah, dokonce na kvalitu vztahu mají velmi zanedbatelný vliv.

Nebo máte jiný názor? Tak šup s ním do diskuze! Netvrdím, že mám na svá tvrzení patent, jen si  tak říkám, aby vám (nebo mně) něco zbytečně neuteklo…  

Dvořák může vést ČT jen pár měsíců. Policie byla psychologické divadlo, říká Rožánek | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama