reklama

Láska za peníze. Aplikace platí ženám za to, že si píší s muži, je hitem

Aplikace Meete na první pohled působí jako běžná seznamovací aplikace. Rozdíl je však v tom, že na ní ženy mohou vydělávat, a to jen díky tomu, že si s muži píší.

Ženy mají účet na Meete zdarma, muži za něj platí.
Ženy mají účet na Meete zdarma, muži za něj platí. | Foto: Shutterstock

Meete přitom možnost výdělku nikde neinzeruje a většina žen se o ní dozvěděla na TikToku, kde má hashtag #meeteapp na 15 milionů zhlédnutí, popsal v rozsáhlém textu magazín Vice

Meete funguje podobně jako například Tinder - uživatelé si založí profil s fotkami a krátkým popisem, lajkují protějšky, které se jim líbí a čekají, zda bude někdo jejich sympatie opětovat. Rozdíl je však v tom, že ženy si na Meete zakládají profily zdarma, kdežto muži si musí nakupovat "diamanty", aby mohli lajkovat profily žen a psát jim. 

Kromě diamantů mohou ženy zahrnovat také virtuálními objetími, květinami nebo plyšovými medvídky. Všechny tyto dary se pro ženy převádějí na body. Po dnech, týdnech či měsících psaní s muži a sbírání bodů je mohou uživatelky převést na finanční odměnu přímo přes aplikaci, která je zašle na požadovaný bankovní účet. 

Táta z cukru

Magazín Vice popsal, že podle videí na TikToku Meete řada žen v době krize využívá jako alternativu k hrazení svých životních nákladů. Zároveň oslovil několik mladých uživatelek aplikace, které mají staršího sponzora, pro něhož se v anglicky mluvících zemích vžil termín "sugar daddy". Sex v tomto vztahu není mandatorní. 

Studie z roku 2019 ukázala, že ne všichni starší muži, kteří si vydržují své mladé společnice, touží po sexu. Čtyřicet procent z dotazovaných si přálo pouze společnost bez sexuálních aktivit a na podobném principu pravděpodobně funguje i Meete. Většina uživatelů Meete by se ale pravděpodobně neoznačilo za sugar daddies, a jak ukázal text magazínu Vice, někteří z nich bývají časem překvapeni, jak aplikace ve skutečnosti funguje.

Většina žen zmiňovala, že se na Meete cítí bezpečně a s muži by se nikdy osobně nesetkaly. Ale odborníci na kyberbezpečnost varují, že už jen rozdíl mezi tím, jak se aplikace prezentuje a k čemu se skutečně využívá, by měl být alarmující. 

reklama
Doporučené recepty
    reklama