reklama
 

9 věcí, za které se nemusíte omlouvat druhým: Buďte autentičtí a užívejte si to

Možná to znáte taky... Blbý pocit z toho, když se svobodně projevíte, s následnou potřebou se omlouvat. Jenomže proč se omlouvat za své názory, pocity či přesvědčení? Z jakého důvodu obhajovat to, jací jste a co k vám zkrátka patří?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Jsme svobodné bytosti, každá unikátní a neopakovatelná. Máme své názory, touhy, pocity a přesvědčení. Jsme emotivní, někdy víc a jindy méně. Jsme zkrátka takoví, jací jsme. 

  Není nutné, aby se náš rozum nikdy nemýlil. Stačí, dosvědčí-li nám svědomí, že nám nikdy nescházelo odhodlání a ctnost. René Descartes, francouzský filosof a matematik Neomlouvejte se

Že vás nebaví poslouchat pořád dokola kamarádku, která si neustále stěžuje? Že nemáte zrovna chuť vyměnit si s kolegyní službu, protože máte objednanou kosmetiku? Že si raději zajdete do kina, než abyste hlídali rozdováděného synovce? A proč ne?!

Existují věci a situace, které si zkrátka nemusíte nijak obhajovat, za které se nemusíte nikomu omlouvat. Jednáte-li na základě svého přesvědčení, pak jedinou osobou, se kterou potřebujete být opravdu zadobře, jste pouze vy sami.

Zač není třeba se omlouvat? 

Prolistujte si naši grafiku…

Mohlo by vás zajímat

reklama
reklama