reklama

9 věcí, za které se nemusíte omlouvat druhým: Buďte autentičtí a užívejte si to

Možná to znáte taky... Blbý pocit z toho, když se svobodně projevíte, s následnou potřebou se omlouvat. Jenomže proč se omlouvat za své názory, pocity či přesvědčení? Z jakého důvodu obhajovat to, jací jste a co k vám zkrátka patří?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

Jsme svobodné bytosti, každá unikátní a neopakovatelná. Máme své názory, touhy, pocity a přesvědčení. Jsme emotivní, někdy víc a jindy méně. Jsme zkrátka takoví, jací jsme. 

  Není nutné, aby se náš rozum nikdy nemýlil. Stačí, dosvědčí-li nám svědomí, že nám nikdy nescházelo odhodlání a ctnost. René Descartes, francouzský filosof a matematik Neomlouvejte se

Že vás nebaví poslouchat pořád dokola kamarádku, která si neustále stěžuje? Že nemáte zrovna chuť vyměnit si s kolegyní službu, protože máte objednanou kosmetiku? Že si raději zajdete do kina, než abyste hlídali rozdováděného synovce? A proč ne?!

Existují věci a situace, které si zkrátka nemusíte nijak obhajovat, za které se nemusíte nikomu omlouvat. Jednáte-li na základě svého přesvědčení, pak jedinou osobou, se kterou potřebujete být opravdu zadobře, jste pouze vy sami.

Zač není třeba se omlouvat? 

Prolistujte si naši grafiku…

reklama
reklama