reklama
 

Vzaly vás zuby? První pomoc je blízko!

Horké, studené, sladké nebo kyselé - vašim zubům se to nelíbí a dají vám o tom důkladně vědět. Tento pocit důvěrně zná mnoho lidí.

Horké, studené, sladké nebo kyselé - vašim zubům se to nelíbí a dají vám o tom důkladně vědět. Tento pocit důvěrně zná mnoho lidí.

Taková citlivost je způsobena poškozením zubní skloviny. Bakterie v měkkém povlaku na zubech při zpracovávání cukrů a škrobu, obsažených v potravě, vytvářejí kyseliny, které narušují zubní sklovinu.

Lepší prášek v hrsti, než zubař na dálku

Pokud se bolest zubů objeví náhle, důvodem může být infekce zubní dřeně v zubním kanálku. V takovém případě je zapotřebí stomatologické ošetření, jinak by mohlo dojít ke ztrátě postiženého zubu.

Avšak začnou-li vás bolet zuby, váš zubní lékař nemusí být vždy okamžitě k dispozici. Bolest zubů můžete v takovém případě dočasně zklidnit analgetickými přípravky, které dostanete bez lékařského předpisu v lékárně.

Nezbytné však je, aby vás váš zubní lékař prohlédl, a to i v případě, že bolest zubů ustoupí.

Dvojí účinek

Mezi velmi vhodné přípravky ke zmírnění bolesti zubů patří i Nalgesin S (s účinnou látkou sodná sůl naproxenu), který má jak analgetický, tak protizánětlivý účinenek. Zároveň snižuje i zvýšenou tělesnou teplotu.

Je možno jej dostat v lékárnách i bez lékařského předpisu. Jeho účinek nastupuje rychle, bolest se zmírní již po první dávce (jedna nebo maximálně dvě tablety). Účinek Nalgesinu S je dlouhodobý, a proto se další dávka bere až po 8 nebo 12 hodinách, ale jen v případě, že se bolest vrací. Tableta je hladká a oválná, takže se snadněji polyká.

Nalgesin S mohou užívat dospělí a děti starší 12 let. Můžete si vzít maximálně tři tablety denně. Radíme vám neužívat současně jiné přípravky proti bolesti.

Kim Kardashian a holý pupík Emily Ratajkowski. Začíná oscarová afterparty | Video: Reuters
reklama
reklama
reklama