reklama

Vrstvit děti do outdoorového oblečení je už out!

Nové materiály umožňují dětem běhat venku bez mnoha jinak nutných slupek. Podívejte se, kam směřuje vývoj dětského outdoorového oblečení.

Nové materiály umožňují dětem běhat venku bez mnoha jinak nutných slupek. Podívejte se, kam směřuje vývoj dětského outdoorového oblečení.

Obecně lze říci, že se trh s dětským outdoorovým oblečením, vybavením i doplňky neustále zlepšuje. Ovšem vytrvale je problém sehnat v jednom obchodě kompletní nabídku všech potřebných vrstev. Musíme tedy pořád spíše hledat a kompletovat si výbavu sami.

Druhá strana mince je, jestli se (a od kdy) vyplatí investovat do drahého oblečení, ze kterého dítě vyrostle než v něm dojde z výletu. Tady záleží čistě na možnostech každého i na tom, kolik času outdoorovým aktivitám s dětmi věnuje a na jaké úrovni. Někde tedy stačí pláštěnka, jinde bude vhodnější nepromokavá, ale propustná bunda - tedy ta, co "dýchá" a dítě se v ní nezapaří jako houba v igeliťáku.

Softshell - mnoho v jednom

Mezi revoluční materiály pronikající něžně i do dětských kolekcí patří softshell. Díky němu nemusíte dítě oblékat do všech slupek (spodní funkční prádlo, tepelné prodyšné vrstvy, izolace proti větru a dešti apod.), hravě některé z nich obstará zcela sám. Softshell je vícevrstvý, co zaručuje částečnou voděodolnost, teplo flísu i odolnost proti větru. Trvalejší déšt by softshell asi nezvládl, ale leckteré zmoknutí by šlo zachránit jeho včasnou impregnací.

Na trhu jsou dva druhy. Jeden je lehčí, prodyšnější a také cenově dostupnější - z textilních vláken a pak membránový, který obsahuje mezi vnější a vnitřní vrstvou membránu a poskytuje tak lepší odolnost vůči větru.

Jaké oblečení doporučuje na jaro majitelka outdoorového obchodu s dětským vybavením, Daniela Krýslová?

Vždy záleží na tom, co hodláme podnikat a také samozřejmě na počasí. Pro jarní i letní výlety za deštivého počasí jsou stálicí v našem sortimentu nepromokavé soupravy a kombinézy z pogumovaných materiálů.

České maminky konečně objevily tento druh v např. skandinávských zemích velmi oblíbeného oblečení. 100% nepromokavé materiály /pogumovaný vzhled na povrchu, vnitřek připomíná látku/ mají částečnou prodyšnost, takže se nemusíte bát, že se dítě zapaří, nicméně nejsou určeny pro celodenní nošení. V případě deště a bláta jsou ale k nezaplacení. Navléknete je na tepláčky a mikinu, gumičky se upevní pod boty a dítě se stává prakticky "voděodolným".

Může si užít šlapání do louží a hraní v blátě. Tyto materiály se velmi snadno udržují, opláchnete vodou, vyvěsíte a velmi rychle uschnou. Nemačkají se a nejsou náchylné k roztržení. Outdoorbaby od letošního roku zastupuje na českém trhu novou značku dětského outdoorového oblečení KoziKidz /anglická firma - švédský design/.

Její nepromokavé oblečení kromě všech výše uvedených výhod přináší do dětského oblékání barvy, hravost a fantazii. Konečně se někdo nebál opustit červenou a modrou. Jarní kolekce používá odstíny růžové, fialové, tyrkysové, zelenkavé.

Pokud chcete zvolit jen jeden komplet oblečení, který užijete od jara až do podzimu, doporučujeme kombinovat sofshellovou bundu a kalhoty Oxford z pevného, otěruvzdorného šusťáku, který vydrží i náročnější dovádění v přírodě nebo na hřišti, případně celý komplet - kalhoty a bunda Oxford /bunda má všechny parametry celoročního oblečení - neprofoukne, odolá i kratšímu dešti, dá se nosit do přírody, ale i ve městě, má spoustu užitečných detailů.

Všechno oblečení do přírody lze doplnit kloboučky do deště nebo rukavicemi do deště /užitečný doplněk pro chladnější dny.

zdroj: svetoutdooru.cz, outdoorbaby.cz

Dítě roku 68 a brutalistní klenot. Mohutnost InterContinentalu zjemňuje nádvoří | Video: TV Architect
reklama
reklama
reklama