reklama

Vraždy kolem Krejčíře

Radovan Krejčíř je v tuto chvíli stíhaný "jen" za přípravu vraždy celníka a únos jednoho ze svých obchodních partnerů, v jeho okolí nicméně v minulých letech zmizelo nebo bylo zavražděno několik lidí.

Jako první byl v květnu 2000 před svým domem popraven Roman Pjajka, obchodník s pohonnými látkami. Neznámý vrah ho zastřelil v jeho autě. Krátce po Pjajkově smrti jeho nově rekonstruovanou honosnou vilu v Černošicích získal právě Krejčíř. Při domovních prohlídkách policie našla u Krejčíře i záznamy, které se týkaly vzájemných obchodních transakcí.

Stejný osud jako Pjajku potkal o tři roky později Petra Šebestu, který byl hlavním svědkem v jedné z Krejčířových kauz - půlmiliardovém daňovém úniku. Šebesta v příběhu vystupoval nejprve jako svědek v pozici Krejčířova spolupracovníka, pak ale začal proti svému partnerovi vypovídat. Policie se jeho totožnost snažila maskovat falešnou identitou, kdosi jej ale prozradil a záhy poté byl Šebesta zastřelen v rekreačním areálu na Orlíku. Do dlaně mu vrah vložil prázdnou nábojnici, mafiánský symbol výstrahy pro ostatní. Ještě před tím Krejčíř svému příteli v jednom z dopisů z vazby napsal: "Co se týká Šebesty, nech ho v klidu až budu venku - na každé prase je řezník."

Naposledy letos zjara zmizel bezestopy další Krejčířův obchodní partner Jakub Konečný, spolumajitel nedávno zkrachovalé finanční společnosti K. P. Edwards. Také Konečný proti Krejčířovi svědčil. Policie zatím nenašla důkazy, že by v letošním zmizení Konečného sehrál Krejčíř roli, připisuje mu ale tři roky starý únos Konečného. Krejčíř je obviněn, že Konečného nechal unést a pak jej donutil podepsat několik směnek.

Vraždy Pjajky a Šebesty policie dodnes nevyšetřila. Bezvýsledné je i pátrání po Konečném.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama