reklama

Zbožňujete čokoládové zajíce? Vítejte v muzeu!

Kolik u vás doma sedí o Velikonocích čokoládových kuřátek, slepiček a zajíčků? Víte, že ten nejslavnější z nich má dokonce své muzeum? Podívejte se tam, nebudete litovat!

Foto: Profimedia.cz

JAK SE TAM DOSTAT?

Do Kolína nad Rýnem se dostanete za pouhou hodinku letu z Prahy za velmi příznivou cenu - nízkonákladová společnost Germanwings sídlí právě v Kolíně a za novými zážitky vás dopraví za neuvěřitelných 500 Kč, pokud si ji koupíte do neděle. Pak už vás výlet nejen za čokoládou do Kolína a zpátky vyjde na necelých 1700 korun. 

Kolik u vás doma sedí o Velikonocích čokoládových kuřátek, slepiček a zajíčků? Víte, že ten nejslavnější z nich má dokonce své muzeum?

Prohlédnout a ochutnat ho můžete přímo v centru Kolína nad Rýnem v budově nad přístavem, která připomíná zčásti loď a zčásti pohádkový zámek z disneyovských pohádek. Děti budou nadšené, ale vsaďte se, že vy taky! Tohle je totiž muzeum vymyšlené speciálně pro všechny závislé čokoholiky, ale i pro obdivovatele starých industriálních kousků!

Vaše značka - originál!

Domů si odtud můžete odnést originálně zabalenou tabulku čokolády, vyrobené speciálně jen pro vás a podle vaší vlastní chuti a receptu za 2,50 E. Vybrat si lze ze tří možností - tmavá, mléčná a bílá - a z desítek ingrediencí od všech myslitelných druhů ořechů, ovoce a dalších pochoutek, často dost exotických, jako je třeba chilli. Výsledkem je naprostý unikát, vhodný i jako zajímavý dárek. Pokud ho ovšem dokážete dát z ruky…

Každý rok se tu do tajemství čokolády nechá zasvětit přes  600 000 milovníků figurek, tabulek, bonbónů a tyčinek z celého světa. Pozoruhodné je muzeum Imhoff-Stollwerck, které nyní spolupracuje s luxusní značkou Lindt,  zejména tím, že se expozice neobrací jen na zrak, ale také na hmat, čich a chuť!

Největší a nejlepší

V chrámu všech mlsalů se dozvíte všechno o výrobě lahodné pochoutky, nostalgicky se zasníte se nad starými obaly nebo nádherně zdobenými krabičkami na pralinky. Podivíte se při tom, jak se čokoláda proměnila z výlučného pokrmu pro vyvolené v nejoblíbenější sladkost téměř pro každého, a jak se přitom proměnil i způsob jejího podávání. 

Tady se totiž nejen dívá a informuje, ale také zkouší a ochutnává!  Sladká vůně omámí váš nos už při vstupu, kde svůdně bublá třímetrová čokoládová fontána a milá paní v bílých rukavičkách a čepečku  vám nabídne šálek té nejsladší a nejhladší pochoutky, která fascinuje lidstvo už tisíce let, kdy čokoláda díky starým Mayů, Aztékům a Olmékům vstoupila do historie jako „pokrm bohů".

Horká a sladká

Zamlsat si můžete i na odchodu, kdy za cenu vstupného 8,50 E dostanete vafli, kterou  pracovníci muzea plní pro návštěvníky horkou čokoládou.

Kolínský "chrám mlsných jazýčků! je jediným, které má bohaté zkušenosti s touto surovinou, díky čemuž dovedou připravit vše od nápojů až po jídla z čokolády. A všechny můžete ochutnat, takže se návštěva stane nejen  turistickým, ale i kulinářským zážitkem.

Právě o „sladkých" Velikonocích muzeum otevřelo novou speciální exhibici O víkendech a svátcích je otevřeno až do sedmi večer (poslední návštěvníci mohou dovnitř naposledy v 18 hod), v pondělí je zavřeno.

Hurá do kolonie!

Návštěva se může stát sladkým vrcholem návštěvy Kolína. Čtvrté největší město Německa s miliónem obyvatel je proslulé svými veletrhy, ale i uvolněným životním stylem Obdivovat můžete i nádhernou gotickou katedrálu a středověké centrum, stejně jako ukázy supermoderní architektury. Zaujme vás plavbami po mohutném Rýnu, ale i výhodnými nákupy a rybími hospůdkami s lahodným falckým vínem nebo typickým pivem kölsch.

V Římsko-germánském muzeu zase naleznete neuvěřitelně bohaté sbírky římské kultury i každodenního života a památky na manželku „koktavého" císaře Claudia Agrippinu, která se právě zde narodila. Ostatně městu dalo jméno právě římské slovo Colonia - kolonie.

reklama
Doporučené recepty
    reklama