reklama

11 věcí, které ženám změnily život: Revoluce ve světě něžného pohlaví

Dokážete si představit život bez pračky nebo elektrického vysavače? Bez rtěnky a silonek? Jednorázových plenek? Jde o převratné vynálezy, které zahýbaly především tím naším, tedy ženským světem. Bez čeho dalšího by se většina dnešních žen jen těžko obešla?

Prohlédnout grafiku
Foto: iStock

To, o čem si ženy v minulém století mohly nechat pouze zdát, je pro ty současné věcí samozřejmou a běžnou. Automatická pračka na špinavé prádlo nebo napařovací žehlička, podobně jako třeba nezbytný doplněk ženské kabelky - rtěnka. Ženských nezbytností je zkrátka spousta a zdá se, že neustále přibývají… 

Lidská civilizace se vyvíjí, stejně jako její nároky na spokojený život. Otázkou zůstává, zda je to vždy v pořádku. V každém případě existuje spousta civilizačních vymožeností, které lidem, a především ženám, zjednodušily a vylepšily život. Díky nim totiž můžeme být spokojenější: máme více času na jiné věci a umíme lépe "prodat" svou krásu.

Jaké vynálezy ovlivnily zejména ženský svět?

Podívejte se v naší grafice.

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama