reklama

Vyjde dosud nepublikovaná kniha, kterou autorka Malých žen napsala v 17 letech

Kdo by neznal román Malé ženy od americké spisovatelky Louisy May Alcottové. Nedávno se dočkal nového filmového zpracování, ve kterém si zahrála například Emma Watsonová. Premiéru nového filmu následuje oznámení, že vyjde dosud nepublikovaná a nedokončená kniha autorky.

Emma Watsonová, Saoirse Ronanová, Florence Pughová a Eliza Scanlenová.
Emma Watsonová, Saoirse Ronanová, Florence Pughová a Eliza Scanlenová. | Foto: Falcon

"Ostrý psychologický vhled", ten podle amerického literárního magazínu The Strand poskytuje dosud nepublikovaný příběh autorky milovaného románu Malé ženy, spisovatelky Louisy May Alcottové. 

Čtyřiačtyřicetistránkové dílo pod názvem Deník tety Nellie (v originále Aunt Nellie's Diary) napsala spisovatelka, když jí bylo teprve sedmnáct let, bohužel jej ale nedokončila. Příběh je vyprávěn z perspektivy čtyřicetileté single ženy, která se stará o svou pubertální neteř. 

Nejen publikování tohoto dosud nevydaného díla je senzací, ale také to, že literární magazín The Strand hledá spisovatele, který její příběh dokončí. Dílo bylo doposud součástí kolekce Houghtonovy knihovny na Harvardské univerzitě. 

Daniel Sheely, který se zabývá prací Alcottové, řekl Guardian, že v díle můžeme kromě vznikajícího talentu Alcottové pozorovat také konkrétní věci, které měly vliv na její představivost a fantazii.

Spisovatelka, která má na kontě mimo jiné básně nebo thrillery, napsala Deník tety Nellie v roce 1849 (Malé ženy napsala o devatenáct let později) a skládá se z devíti deníkových zápisů. V prvním zápisu se setkáváme s hlavní hrdinkou, která slaví čtyřicáté narozeniny, v poslední kapitole zase spisovatelka popisuje slunečný den strávený mezi lesy a kopci, na které navazuje veselý kostýmní bál plný tance. 

Šéf Primy ťal do živého. Bez obalu přiznal důvody propadáku Eliška a Damián | Video: Michaela Lišková

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama