reklama

VIDEO: Zpěvačka bojuje proti kultu falešné krásy

Maďarská zpěvačka Boggie ve svém novém klipu použila samu sebe, aby upozornila na nerealistické pojetí krásy prezentované médii.

BOGGIE
BOGGIE | Foto: Repro YouTube

Maďarská zpěvačka Boggie ve svém novém klipu použila samu sebe, aby upozornila na nerealistické pojetí krásy prezentované médii.

Ne že by s takovým protest songem byla první a jediná. Zajímavá je ovšem forma, kterou proti falešné kráse bojuje. Přímo ve video klipu se totiž nechává vylepšit grafickým programem. Zatímco na začátku klipu prozpěvuje neupravená, unaveněji, ale o to přirozeněji působící "obyčejná holka", v průběhu písně Nouveau Parfum se mění v dokonale načančanou divu. Srdce mužů plesá, pubertální dívky mají o vzor navíc a divák je uchvácen "přirozenou" krásou.

Pravdou je, že z přírodního vzhledu zůstane zpěvačce Boggie pramálo. Změní se tvar i barva očí, účes, pleť je vyhlazena k nepoznání, make-up pak proměnu dotvoří k nepoznání.

Proti vytváření nereálných ideálů krásy bojuje i textem své písně. V protest songu tak nemohou nezaznít módní resp. kosmetické značky typu Prada, Chanel či Armani. Píseň pak končí slovy: "Nejsem výrobek!"

Co si o boji proti mediálnímu překrucování reality myslíte vy? Má smysl s ním bojovat?

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Růžová v padesáti? A proč ne, když máte odvahu a vkus

Čím se maže Madonna, Jennifer Lopez či Heidi Klum?

Fotogalerie: Netradiční sauny z celého světa

 

Bezdětná: Neplodnost je tabu, těžko hledáte pochopení. Měla jsem deprese i bolesti | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama