reklama

Jak správně a rychle vyžehlit košili?

Podívejte se na video a naučte se triky, díky kterým vyžehlíte košili perfektně a bez námahy.

Foto: thinkstock

Pro někoho relaxace, pro jiného jen práce navíc k dalším neodkladným povinnostem. Ať tak či tak, v žehlení košil se asi nikdo moc nevyžívá. Podívejte se proto na video a naučte se triky, které vám příště ušetří čas i námahu.

1. Přečtěte si cedulku

Zní to možná jako rada pro úplné začátečníky, ale je fakt, že mnozí z nás tuto fázi vynechávají. Před žehlením se přesvědčte z jakého materiálu košile je a podle toho na žehličce nastavte teplotu.

2. Pečlivá prohlídka

Pokud potřebujete košili pouze přežehlit a nevytáhli jste ji právě z pračky, pak dobře prohlédněte, zda na ní nejsou skvrny. Kdyby se přežehlily, šly by později mnohem hůř odstranit.

3. Správný pitný režim

Neplatí pouze pro nás, ale i pro žehličku a také košili. Předtím, než žehličku spustíte, dolijte do zásobníku vodu, abyste během žehlení mohli kus oděvu podle potřeby zvlhčit. Opravdoví profesionálové košili pokropí na ramínku pár minut před žehlením, aby látka dobře a rovnoměrně nasákla vlhkost a výsledný efekt byl stoprocentní.

4. Začněte od límce

Pokud má košile límec, pak začněte u něj. Od prostředku žehličkou pomalu postupujte směrem ke stranám. Otočte a zopakujte.

5. Manžety na druhém místě

Stejný princip jako u límce platí pro manžety. Rozepněte všechny knoflíčky a pečlivě přežehlete z obou stran.

6. Přední část

Pokračujte u přední části košile - první zvolte stranu s knoflíky. Žehličkou nejdříve opatrně přežehlete prostor mezi knoflíky a až poté zbytek látky. Pokud má košile kapsu, přežehlete ji vícekrát. Látka je v tomto místě ve dvou vrstvách a proto potřebuje více pozornosti.

7. Zadní část

Začněte od místa, kde končí límec a postupujte směrem k spodnímu lemu košile.

8. Čas na rukávy

Než začnete, přesvědčte se, že máte rukávy dobře vyrovnané. Látka je opět ve dvou vrstvách, tudíž i tady platí, že byste měli místu věnovat více pozornosti. Po přežehlení rukáv otočte a zopakujte postup.

9. Na ramínko

Hned po vyžehlení, kdy ještě v látce zbývá trochu tepla, košili pověste na ramínko, kde ji nechte alespoň několik minut ‘odpočinout’.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama