reklama

Velký návrat Arabely. Jana Nagyová zazáří v Budařově pohádce Princ Mamánek

V pohádce Jana Budaře Princ Mamánek se před kameru vrátí Jana Nagyová. Představitelka Arabely, jak si ji mnozí televizní diváci pamatují, ztvární maminku rozmazleného prince Ludvíka. Toho si zahraje sám Budař, který se na herecké scéně poprvé výrazně prosadil v roce 2003 filmem Nuda v Brně.

Foto: ČTK

"Je to pohádka o dospívání, o lásce a taky o překonání strachu ze smrti," popisuje herec Jan Budař, který se těší na roli režiséra i samotného prince Ludvíka. Princ Mamánek je Budařovým debutem coby režiséra a producenta celovečerního filmu. 

Budař začne po několika letech příprav natáčet film podle své stejnojmenné knihy. Pohádka bude vznikat až do poloviny října tohoto roku a štáb se během natáčení přesune i na Pohansko na jižní Moravě, do Lednicko-valtického areálu, do Žehrovské obory v Českém ráji nebo do kokořínských lesů.

Devětatřicetiletý princ Ludvík Otomar Karel XII. je velmi spjatý se svou milující maminkou, královnou Ludmilou. Bojí se skoro všeho, svatba mu nic neříká a většinu života se poflakuje po přepychovém zámku a přilehlých oborách. Moudrý král Radomil mu proto připraví nečekaný dárek - princ se jednoho rána probudí v lese v obyčejných šatech a v doprovodu drsného rytíře Hudrovala se má vydat do světa, aby poznal, co je život, a snad konečně dospěl.

"Přeji si, aby Princ Mamánek byl vtipný a moudrý film, který budou milovat děti malé i ty dospělé," dodal Budař.

Kromě Budaře v roli prince se v roli krále představí Martin Huba, obhroublého rytíře a průvodce hlavní postavy na dobrodružném putování si zahraje Ondřej Vetchý a nebudou chybět ani herci jako Veronika Khek Kubařová, Vladimír Javorský nebo Boleslav Polívka jako hrobař Hrouda.

Před filmové kamery se v roli královny a pečující Ludvíkovy maminky vrátí Jana Nagyová, představitelka nezapomenutelné Arabely. Dvaašedesátiletá Nagyová, která se vrhla v Německu na podnikání, svou první zajímavou roli získala v roce 1979 ve filmu Smrt stopařek, kde ji kvůli slovenskému původu nadabovala česká herečka Naďa Konvalinková.

Srdce diváků si Nagyová získala rolí princezny Arabely v seriálu již zesnulého režiséra Václava Vorlíčka s názvem Arabela, který Česká televize poprvé vysílala na počátku 80. let. Svůj hlas pak Arabele propůjčila herečka Libuše Šafránková, která zemřela letos v červnu. Právě Šafránková si měla podle prvotních plánů herce a režiséra Jana Budaře v pohádce Princ Mamánek zahrát princovu maminku.

Premiéra v kinech je plánovaná na září 2022.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama