reklama

Tip na víkend: Poznej svého farmáře na ekofarmě Babiny

Přemýšlíte, co budete dělat o víkendu? Vydejte se na ekofarmu Babiny na Ústecku. Pod záštitou Ministerstva zemědělství se tu koná už šestý ročník projektu Poznej svého farmáře. Přijeďte se s rodinou podívat na ekofarmu v Českém Středohoří, kde se krávy pasou většinu roku venku, telátka vyrůstají u mámy, kde se moštuje a suší ovoce.

Foto: iStock

Farmářské trhy, prohlídky farem, ochutnávky kvalitních místních produktů a specialit, různé doprovodné programy, spousta her a soutěží pro děti a k tomu hromada zábavy, dobré nálady a mnohem více. Pokud se vám takový program na víkend líbí, neváhejte a vydejte se v sobotu 28.9. 2019 na farmu Babiny. Akce proběhne jako jedna z těch, které se konají v rámci kampaně Září - Měsíc biopotravin po celé ČR.

Akce Poznej svého farmáře je ideální příležitostí, jak zjistit, jak to chodí na farmě, poznat konkrétní farmáře, lokální producenty, prvovýrobce a malé zemědělské firmy v okolí. Neodmyslitelnou součástí je i možnost dozvědět se více o kvalitních potravinách a surovinách včetně jejich ochutnávky a možnosti zakoupení. Program ocení jak dospělí, tak i děti.

Co vás v Babinách tuto sobotu čeká?

Program začíná v 10 hodin dopoledne soutěžemi pro děti a představením hostitelské farmy. V průběhu dne proběhne ochutnávka místní produkce, prohlídka farmy (krávy, koně, kozy, králíci…), farmářský trh s lokálními potravinami, jízda na koních, pro děti bude připraven, kromě soutěží, také skákací kombajn, malování na obličej, divadlo a mnohem více.

Biopotraviny, které na místě ochutnáte a koupíte, jsou produkty ekologického zemědělství. Poznáte to podle podle certifikovaných log biolistu a biozebry.

Proč poznat ekofarmu Babiny?

Farma hospodaří v režimu ekologického zemědělství. Nachází se v nádherné severní části chráněné krajinné oblasti Českého středohoří. Vznikla v roce 1987, kdy majitelé začínali s hospodařením na 70 hektarech a chovem krav s mléčnou produkcí, ovcí, koz a koní. V současné době již obhospodařují přes 1000 hektarů a 30 ha ovocných sadů. V provozu je také moštárna a konzervárna na zpracování vlastního masa a ovoce. Farma nabízí i prostory pro pořádání společenských akcí, dětských oslav, ubytování a vyjížďky na koních do volné přírody. Farmu Babiny si zamiluje doslova každý.

Více informací o kvalitních biopotravinách a ekologickém zemědělství najdete na www.myjsmebio.cz.

Jak na skládkách mizí peníze: Stát selhal, říká starosta, který bojuje o stamiliony | Video: Michael Rozsypal
reklama
reklama
reklama