reklama

Tereza Chlebovská: Chlap u mě musí vzbudit autoritu

Když Tereza Chlebovská v roce 2012 získala titul Česká miss, byla jen ustrašená malá holka z maloměsta. Dnes je z ní úspěšná a modelka, kromě toho také trochu herečka, a dokonce v televizi komentuje fotbal. A to jsou chvíle, kdy i tahle sebevědomá kráska mívá trému.

Foto: Žena

Když Tereza Chlebovská v roce 2012 získala titul Česká miss, byla jen ustrašená malá holka z maloměsta. Dnes je z ní úspěšná a modelka, kromě toho také trochu herečka, a dokonce v televizi komentuje fotbal. A to jsou chvíle, kdy i tahle sebevědomá kráska mívá trému.

V našem rozhovoru tvrdí, že miss má být trochu víc než pouhá modelka, že má pomáhat. A to také Tereza Chlebovská dělá. Pravidelně se účastní například charitativních akcí Nadace Terezy Maxové a letos se také stala "Mo Sestrou", což znamená, že v rámci projektu Movember šíří povědomí o mužské rakovině prostaty. Všem mužům tedy vzkazuje: "Během listopadu si všichni nechte narůst knír, vyfoťte se a nechte ho vydělávat na dobrou věc. Děláte to pro vlastní dobro."

Jak vám titul Česká miss změnil život? Dnes, téměř dva roky poté, co jste ho získala, to už asi můžete objektivně posoudit...

Zcela mi ho převrátil naruby. Ten první rok byl šílený, hektický a krásný. Vůbec jsem nevěděla, co se mnou bude, jak to v šoubyznyse funguje, co mohu očekávat, byla jsem vystrašená holka z maloměsta, která ale na sobě nedávala nic znát. Postupně jsem se učila, sbírala zkušenosti, které sbírám dodnes. Jen dnes už to není ta vystrašená malá holka. Rodina říká, že jsem dospěla.

Jaký je rozdíl mezi miss a modelkou?

Ne vždy se miss musí věnovat modelingu, ale samozřejmě se to v případě výhry nabízí. Miss by ale měla hlavně reprezentovat zemi, jít příkladem, účastnit se charitativních akcí, pomáhat. Modelka chodí na castingy a v případě, že ji vyberou, nafotí kampaň, natočí reklamu, nebo chodí po mole. Upřímně jsem ráda, že mohu být obojím.

Jaké je zákulisí takové soutěže?

Potkala jsem se s profesionálním týmem, který mi vždy podal pomocnou ruku, když bylo potřeba. Dva dny před finále jsem měla horečku, bolesti hlavy a krku. Byl mi zajištěn okamžitý převoz na pohotovost, kde mi předepsali antibiotika a já tak mohla být na finále v rámci možností fit.

Získala jste tam třeba nějakou kamarádku, nebo je to spíš o sokyních?

Určitě to hodně záleží na partě, která se v daném ročníku sejde. Samozřejmě ne se všema si sednete a nemáte potřebu se jim se vším svěřovat, ale to ještě neznamená, že si děláte naschvály, podřezáváte si podpatky a podobně, to určitě ne. Osobně jsem si tam kamarádku našla, jen se nevídáme tak často, jak bychom chtěly, bohužel každá máme povinnosti a práci, které se věnujeme na sto procent.

Čím jste tehdy dokázala okouzlit diváky a čím myslíte, že dokážete okouzlit muže?

Pravdou je, že mnoho lidí mi po finále řeklo, že jsem na ně působila skromně, mile a s pokorou. Okouzlit muže není tak těžké jako si ho udržet (směje se). U mě to bude asi smysl pro humor, i když je pravda, že kolikrát se směju pouze já.

Takhle Tereza Chlebovská odpovídala na vaše dotazy po volbě miss>>

Nemáte pocit, že se muži bojí krásných žen? Nebo že je naopak předem odsuzují?

Setkala jsem se už několikrát s tím, že si mě muž netroufl oslovit nebo mě někam pozvat, jenže ono to zase tak nepochopitelné není, nikdo přece nechce být odmítnutý, tak tedy volí tu snazší variantu ani se nepokusit. V tom případě to ale asi nebude nic pro mě, já potřebuju někoho odvážného, kdo se nebojí, jde si za svými sny, bojuje a ještě k tomu mě ochrání. S kým se opravdu od srdce zasměju. Chlap u mě musí vzbudit autoritu, potřebuji k němu vzhlížet a něco se od něj naučit. Pro mě to musí zajiskřit na první pohled, jinak z toho nic nebude.

Prý máte ráda fotbal, dokonce spolumoderujete přenosy na Prima Cool. Co vás k fotbalu přivedlo?

Táta. Kdysi fotbal hrával a teď ho i píská. Navíc tím, že nemá syna, v rodině na něho máme převahu, tři proti jednomu, tak se někdo potatit prostě musel a mně to nevadí, ke sportu jsem měla vždycky blízko. Odmalička jsme ho jezdily podporovat na zápasy, takže ve fotbalovém prostředí jsem vlastně vyrostla.

Muži musí být jistě u vytržení, když zjistí, že se krásná žena jako vy ještě navíc zajímá o fotbal a dokonce se v něm vyzná!

První reakce jsou většinou velmi překvapivé až nevěřící. Nevadí, já je o tom ale záhy vždy přesvědčím, když jim vysvětlím, co je například ofsajd. Ráda bych ale podotkla, že i přesto, že mám ráda fotbal, pořád jsem křehčí stvoření, které kytkou neopovrhne.

Spekulovalo se o tom, že chodíte s hokejistou Ondřejem Pavelcem. Jaký je vztah se sportovcem?

Já své soukromí veřejně moc nerozebírám, člověk prostě potkává neustále nové lidi, seznamuje se, randí, chodí s někým, ale z větší části se pak rozchází a já o tom nepotřebuju všechny informovat. Nicméně každý vztah je těžký, ať už chodíte se sportovcem nebo třeba popelářem. Mně osobně ale vyhovuje mít vedle sebe sportovce. Jednak proto, že mám ke sportu všeobecně blízko, ale i proto, že sportovci mají disciplínu a to se do soukromého života taky promítá.

Zahrála jste si ve filmu Martin a Venuše, plánujete v budoucnu hereckou kariéru?

Tak že bych ji úplně plánovala, to ne, ale mě toho baví opravdu hodně, ať už moderování, zpěv, tanec, tak i třeba herectví. Na základní škole jsem dokonce hrála divadlo. Film Martin a Venuše pro mě byla zase nová a milá zkušenost a další roli bych se určitě nebránila.

Jak se cítíte před kamerou? V čem je to jiné než před objektivem fotoaparátu?

Je to obrovský adrenalin! Hlavně když jdete do živého vstupu, stojíte na fotbalovém stadionu a v tu chvíli nejen že je před vámi milion kamer, ale v tu chvíli na vás spadá i milion mužských očí na straně diváků. Místní kameramani, pořadatelé, ale i jiní reportéři nejsou zvyklí na to, že se mezi nimi objeví žena.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT:

Rozděleni při porodu aneb Dvojníci mezi celebritami!

Ivana Chýlková slaví 50: A dál nosí tenisky i holinky

Táňa Vilhelmová: Princezna, která si užívá své kluky


 

Dámy si vyměňovaly prádlo. Výzvu si užila i Jennifer Lopezová | Video: Instagram, TikTok, Twitter, Facebook
reklama
reklama
reklama