reklama

Taneční kreace anebo Ladnost sama v každém okamžiku

Dozvíte se vše o pohybových cvičeních, které mají alespoň "něco málo" společného s tancem!

Foto: Profimedia.cz

Dance aerobik

Typické aerobní cvičení s využitím základních kroků aerobiku obohacených tanečními prvky. Vše sestavené do zajímavé choreografie. Vhodné pro všechny, kteří milují tanec a dynamickou hudbu.

Hip Hop/Street dance/Moderna/MTV Dance

Street dance je názvem pro taneční styly vznikající na ulici i v klubech. Je rozdělen do 2 základních směrů: old school a new school. Vyvíjí se na základě hudebních trendů v hip hopu, rapu, R'n'B,

Capoeira

Brazilský bojový tanec bývalých otroků. Ve skutečnosti však bojový sport s pevnými pravidly. Od roku 1707 byla capoeira zakázána. Otroci ji dále pěstovali pod rouškou „bojového tance", elegantních pohybů a akrobacie.

Flirt Dance/Pole fitness

Jedná se o specifický vyzývavý taneční styl, který vychází z amerického S Factoru ("sexy" protahování a posilování). S Factor je inspirován jógou, pilates a tancem u tyče. Spojením všech těchto stylů s přídavkem prvků z latiny a orientu nám vzniká Flirt Dance. Hodiny jsou vedeny v pomalém tempu a jednotlivé taneční prvky se postupně spojují do kombinací.

Další pohybové aktivity a jejich popis i přínos najdete ZDE!

Irské tance/Step

Pro Vás všechny, kteří máte energii na rozdávání, představujeme novinku s názvem Irské tance. Specifický styl stojí za vyzkoušení, protože jak všichni dobře víme, tělo si zvyká na pravidelný pohyb, proto jeho rozhýbání v podobě irského tance bude to pravé ořechové. Od té doby co se objevily velké tanečné show Riverdance či Lord of the Dance, jsou Irské tance obdivované a populární po celém světě. Spojení nádherné hudby a tance umocněného energickým Irským stepem je ta pravá kombinace pro všechny, kdo se chtějí naučit základy tohoto působivého tanečního stylu.

Jazz balet

Lekce kombinuje moderní techniku s prvky klasického baletu. Účastníci budou seznámeni se základními prvky tanečních stylů. Lekce jsou především zaměřeny na zvládnutí základní pohybové abecedy, koordinaci pohybů jednotlivých částí těla, charakteristické pozice nohou i paží, techniku točení a skoků a cítění hudby.

Zouk

Význam slova Zouk pochází z Kreolského jazyka a znamená "party"; stejně jako mnoho dalších tanců (salsa, merengue, bachata, samba, forro, tango apod.) patří k nejkrásnějším a nejsmyslnějším z Latinské Ameriky, konkrétně ze žhavé Brazílie, kde se tento styl vyvinul ze známé Lambady. Rytmem tohoto tance je Váš tlukot srdce, který probouzí smyslnost, vášeň a radost. Přestože je Lambada Zouk párový tanec, lekce jsou určeny především pro dámy, které se naučí základní kroky i smyslné variace. V každém případě vítáme i odvážné muže i tancem nepoznamenané začátečníky.

Orientální tance

Orientální tance jsou určeny široké veřejnosti. Velkou oblibu si našly především u žen všech věkových kategorií. Nejenže zformujete postavu, tanec odbourává stres a přináší radost a uvolnění.

Aqua zumba

Aqua aerobik je kondiční cvičení ve vodě o různé hloubce s motivačním využitím hudby. Cvičení je určené všem příznivcům vody a tanečního hitu zumby.

Zumba

Na první pohled může Zumba(R) sice připomínat aerobik, ale jakmile začne hrát hudba, zjistíte, že Vás čeká něco zcela jiného. Latino hudba je veselá a hodina Zumby Vás díky sluncem prohřátým melodiím zahřeje na duši a zvedne Vám náladu. 60minut Zumby naplní Vaše tělo endorfiny na několik následujících hodin. Pozor na závislost. Budete odpočítávat dny a hodiny do další lekce. Zumba je fitness disciplína, která spojuje benefity aerobiku, tance a spontánní zábavy, kterou zažíváte při parties, večírkách, plesech atd. Používá se specifická hudba. Základ tvoří latino tance, zvláště pak salsa, samba, merengue, batchata, reggaeton, flamenco, tango cumbia atd. seznamuje sportovce a tanečníky se základními kroky nejen latino tanců, ale přibírá i africké tance, orientální prvky atd. Stačí se nechat ovládnout rytmem a bedlivě sledovat instruktora.

Pantomima

Seznamuje uchazeče s technikou pantomimy a fyzického herectví. Předpokladem výuky jsou cvičení a metody k osvojení techniky mimu a herecké výbavy adeptů oboru.  Tréninkový výcvik je založen na promyšlené kombinaci metod, které od jednoduchých praktických cvičení pomalu vedou studenta k náročnějším speciálním technikám a tréninkům. Během získávání nových pohybových a hereckých dovedností se pedagog zaměřuje i na individuální tělesný rukopis každého adepta, odstraňování špatných návyků, psychických překážek a na kvalitu estetického vyjádření řeči těla. Součástí výuky jsou i gymnastická a taneční cvičení k docílení duševní koncentrace i dobré tělesné kondice, zlepšení flexe, strečink korpusu a trénink pohybové paměti.

Mimické divadlo

Mimické divadlo je příprava pro zájemce studia oboru mimického divadla. Uchazeč je podrobně seznámen s metodami a tematickými plány, které jsou předpokladem pro přijetí na vysokou školu, např. na Hudební a taneční fakultu AMU v Praze, katedru pantomimy. Mezi hlavní metody a tematické plány patří technika mimu, mimické nástroje, speciální techniky a analýza pohybu, herectví v oboru pantomimy, grotesky, clownerie a fyzického divadla, autorská tvorba, teorie a dějiny mimického divadla

Tantra joga

Je ucelený systém cvičení a meditací, který je určený výhradně pro ženy a má mnohostranné účinky na úrovni zdravotní, tělesné a energetické. Mohenžodáro je posvátný rituál a cesta k plnému rozvinutí milostného života a prohloubení intimity. Posiluje svaly pánevního dna a dělohy. Pánevní dno a svaly malé pánve ženy všeobecně po porodu i během života ztrácí pružnost. Vřele doporučuji všem ženám.

Bronzový Choupenitch: Nechal jsem tam srdce, trénoval v garáži a strašně dřel | Video: Daniela Drtinová
reklama
reklama
reklama